Bezpečnost potravin

Ministr Jurečka poslal polskému kolegovi Sawickému důkazy

Vydáno: 10. 12. 2014
Autor: MZe

Tisková zpráva Ministerstva zemědělství ze dne 10. 12. 2014.

Ministr Jurečka poslal polskému kolegovi Sawickému důkazy, že inspekční orgány se při kontrolách dovozů potravin nezaměřují pouze na polské výrobky

Ministr zemědělství Marian Jurečka dnes poslal svému polskému rezortnímu kolegovi Marku Sawickému důkazy, že inspekční orgány se při kontrolách dovozů potravin nezaměřují pouze na polské výrobky. Marian Jurečka to Marku Sawickému slíbil ve včerejším telefonátu.

„Ministru Sawickému předkládám statistický přehled jako důkaz toho, že naše dozorové orgány Státní veterinární správa a Státní zemědělská a potravinářská inspekce nekontrolovaly polské potraviny nebo potraviny dovážené z Polska více než z jiných zemí. Naopak, z těch čísel je vidět, že jsme více kontrolovali například potraviny z Německa, z Nizozemska nebo Belgie. Zcela jistě tedy nešlo o žádnou cílenou kampaň proti polským potravinám. Nepochybili jsme, hájil jsem a vždy budu hájit naše spotřebitele, jejich zdraví a bezpečnost potravin,“ řekl ministr Jurečka.

Jako přílohu tiskové zprávy posíláme dopis ministra Mariana Jurečky jeho polskému kolegovi Marku Sawickému. Jde o souhrn údajů SZPI a SVS.

Hynek Jordán
ředitel Odboru komunikace MZe

 

Zdroj:  Ministerstvo zemědělství