Bezpečnost potravin

Lektoři Informačního centra bezpečnosti potravin přednáší na akci „DEN ZDRAVÍ“

Vydáno: 5. 9. 2011
Autor:

V pátek 16. září 2011 proběhne na Základní škole Úpice-Lány ve spolupráci s Národní sítí podpory zdraví a Ministerstvem zemědělství již sedmý ročník Dne zdraví.

Pro žáky jsou připraveny tematické přednášky na téma bezpečnost potravin a zdravá výživa, které jsou zaměřeny na aktuální problémy této věkové kategorie. Prevenci anorexie či bulimie, informace o alimentárních chorobách, systému bezpečnosti potravin a informace o zdravé výživě si letos vyslechnou žáci 5. tříd.
Ke Dni zdraví dále patří pohybové aktivity, které zajišťují profesionální cvičitelé a pomocníci z řad studentů místního Městského gymnázia. Odbornou pomoc zabezpečují studentky Střední zdravotnické školy v Trutnově. Projekt, který podpořil Královéhradecký kraj, vede své účastníky k pohybu, zdravému životnímu stylu a správné výživě. Od deváté hodiny se děti vystřídají ve třídách a na nejrůznějších stanovištích, na kterých se budou „učit“ chránit své zdraví. Pro dospělé návštěvníky (škola bude po celé dopoledne otevřená) jsou k dispozici odborníci i rozmanité informační materiály, které si zdarma mohou odnést domů. Součástí akce je Lánská štafeta třídních kolektivů a fotografická soutěž na téma „Něco proti nudě“ aneb „Jak trávit volný čas“.

Základní škola ÚPICE – LÁNY je jednou ze škol, ve kterých se v letošním roce vyučuje podle výukového programu MZe „Výchova ve výživě ke zdraví“

Upraveno z původního zdroje ZŠ Úpice-Lány

Fotografie z realizované akce: zde