Bezpečnost potravin

Kvalita a bezpečnost potravin i nadále tématem jednání s Polskou stranou

Vydáno: 31. 5. 2013
Autor: MZe

Tisková zpráva MZe ze dne 31. 5. 2013.

Ministr zemědělství Petr Bendl jede na jednání do Polska

Kvalita a bezpečnost potravin, organizace pravidelných setkání zástupců dozorových organizací České republiky a Polska a mezinárodní veletrh Polagra Food budou kromě jiného na programu jednání ministra zemědělství Petra Bendla a jeho polského kolegy Stanisława Kalemby ve Varšavě. Návštěva se uskuteční ve dnech 3. a 4. června 2013.

Setkání ve Varšavě ministři domluvili v polovině května při návštěvě delegace vedené premiérem Petrem Nečasem v Polsku. Ministr Bendl jednal se Stanisławem Kalembou například o Společné zemědělské politicie a o společné prezentaci zemí V4 na potravinářském veletrhu v Poznani.

„Česká republika a Polsko spolu musí komunikovat, aby vše, co se nás vzájemně týká, bezvadně fungovalo, ať už jde o kvalitu a bezpečnost potravin, či budoucí podobu Společné zemědělské politiky EU. Hledáme prostor ke vzájemné podpoře v tématech, která jsou pro naše země prioritní,“ řekl po návštěvě vládní delegace Petr Bendl.  

Český a polský ministr zemědělství se 6. května v Praze dohodli na posílení spolupráce při kontrolách kvality a bezpečnosti potravin. Dozorové orgány obou zemí si budou navzájem poskytovat informace nezbytné k tomu, aby se zabránilo uvádění zdravotně závadných i nekvalitních potravin na trh v Polsku i v České republice.

Tiskové oddělení MZe

Zdroj:  MZe