Bezpečnost potravin

Konference ESCAIDE2023: Výzva k předkládání abstraktů

Vydáno: 13. 4. 2023
Autor: KM EFSA

ESCAIDE, Evropská vědecká konference pro aplikovanou epidemiologii infekčních nemocí, kterou pořádá Evropské centrum pro prevenci a kontrolu nemocí (ECDC), vyhlašuje výzvu k předkládání abstraktů pro letošní konferenci. Výzva je otevřena od 5. dubna do 15. května 2023. Organizátoři konference uvítají abstrakty ze všech oblastí souvisejících s infekčními nemocemi a veřejným zdravím.

Jak předložit abstrakt?

Začínající odborníci a výzkumní pracovníci v oblasti veřejného zdraví mohou spolu se zasláním abstraktu na konferenci ESCAIDE 2023 požádat o příspěvek na úhradu cestovních nákladů a ubytování. Více informací o kritériích a procesu podávání žádostí o financování této iniciativy naleznete zde.

Konference, která se bude konat fyzicky v Barceloně a bude živě přenášena online ve dnech 22.-24. listopadu, bude zaměřena na prezentaci nejnovějších poznatků v oboru prostřednictvím prezentací abstraktů, seminářů a plenárních diskusí, spolu s příležitostmi pro navazování kontaktů a kariérní rozvoj. 

Recenzní řízení pro první kolo výzvy k předkládání abstraktů proběhne od 17. května do 31. května a sdělení výsledků autorům bude oznámeno do 16. června.

Druhá výzva k předkládání pozdních abstraktů bude organizována v období od 7. září do 18. září. Další informace budou zveřejněny později na internetových stránkách ESCAIDE.

V neposlední řadě budou veškeré aktualizace týkající se konference oznámeny na webových stránkách ESCAIDE a na sociálních sítích Facebook, LinkedIn a Twitter (@ESCAIDE).

V případě, že si přejete dostávat pravidelné informace o konferenci e-mailem, zašlete prosím žádost na adresu escaide.conference@ecdc.europa.eu.

Zdroj: ECDC