Bezpečnost potravin

Konec výjimky umožňující uvádět na trh cigarety a tabák určený k ručnímu balení cigaret s mentolovou příchutí

Vydáno: 11. 3. 2020
Autor: Ministerstvo zemědělství

Informace Ministerstva zemědělství

Ministerstvo zemědělství upozorňuje hospodářské subjekty na blížící se konec výjimky umožňující uvádět na trh cigarety a tabák určený k ručnímu balení cigaret s mentolovou příchutí.

Podle § 12 odst. 4 zákona č. 110/1997 Sb., o potravinách a tabákových výrobcích se zakazuje uvádět na trh cigarety s charakteristickou příchutí a tabák určený k ručnímu balení cigaret s charakteristickou příchutí.
Podle výjimky ustanovené v článku 7 odst. 14 směrnice č. 2014/40/EU je v současnosti uplatňována výjimka pro zmíněné tabákové výrobky s charakteristickou příchutí, jejichž objemy prodeje v celé Evropské unii představují v určité kategorii výrobků 3 % nebo více, přičemž bude zákaz užívání dané příchutě uplatňován až od 20. května 2020. Tato výjimka doposud umožňuje uvádění cigaret a tabáku určeného k ručnímu balení cigaret například s mentolovou příchutí na trh.
Od 21. května 2020 nebude možné uvádět na trh ani tyto výrobky. Žádné další přechodné období pro doprodej skladových zásob nebude uplatňováno.

Zdroj: Ministerstvo zemědělství