Bezpečnost potravin

KLASA se rozrůstá. Představujeme čtyři další přírůstky.

Vydáno: 23. 1. 2019
Autor: SZIF

Tisková zpráva Státního zemědělského intervenčního fondu ze dne 23. 1. 2019

Prestižní ocenění Klasa budeme vídat na dalších čtyřech výrobcích – tlačenka, ovocná svačinka, hrášek a žitný chléb. Tlačenka se výborně hodí k současnému zabijačkovému času. Doplnit lze kváskovým chlebem jako doma upečeným. Hrášek už je tradiční pro řadu generací a jako novinka se nabízí lehká datlovo-kokosová kolečka. Ta dodají energii i bez přidaného cukru. 

Nově oceněnými výrobky jsou:  

Venkovská tlačenka / Venkovská tlačenka mini 450 g
Výrobce: MP KRÁSNO, a.s. 
Výrobek Venkovská tlačenka se vyznačuje vyšším obsahem masa, má atraktivní oválný tvar a její mini verze 450 g je ideální pro jednorázovou spotřebu. 
Společnost MP Krásno z Valašského Meziříčí je moderní značkou, která vychází z valašských tradic a ctí poctivé řeznické řemeslo. Jedná se o vskutku rodinnou společnost pod vedením pana Karla Pilčíka a jeho dětí, dcery Pavlíny a syna Karla. Pilčíkovi tak představují již 6. generaci tohoto valašského rodu. V současné době patří mezi 3 největší výrobce masných produktů v České republice. 

Koko-ski 
Výrobce: Bellinni s.r.o. 
Základem koleček jsou datle, v chuti je velmi výrazný kokos, který je zjemněný sušeným mlékem. Kolečka neobsahují žádný přidaný cukr ani sladidla, a jsou tak skvělým zdrojem sacharidů, tuků a bílkovin. Díky svojí velikosti a tloušťce zůstávají kolečka na rozdíl od některých druhů tyčinek velmi měkká a lahodná i několik měsíců od výroby. 
Společnost pod obchodní značkou LeGracie z jihočeského Tábora je na trhu od podzimu roku 2015. Výroba je založena na použití kvalitních surovin, které vám dodají potřebnou energii, vitalitu a ušetří váš čas.  

Hrášek Znojmia 
Výrobce: PIKA, a.s. 
Hrášek pochází výhradně od českých pěstitelů na jižní Moravě, kde se také zpracovává v tradičním mírně slaném nálevu pod značkou prémiové nakládané zeleniny Znojmia. Má široké využití do rizot, salátů či jako příloha. 
Závod PIKA Bzenec se specializuje na zpracování sterilované zeleniny od 40. let minulého století. Ročně vyrobí více než 30 000 tun sterilované zeleniny. V současnosti je závod součástí potravinářské skupiny Orkla Foods Česko a Slovensko, do které spadají výrobní závody Hamé i Vitana.

Chléb samožitný
Výrobce: Dobřanské pekařství s.r.o.
Samožitný chléb se vyrábí dle originální receptury vyváděním vlastních kvasů. Vzhledem k nízkému obsahu lepku v žitné mouce nedrží chléb tvar bochníku, a peče se proto ve formách. Použité suroviny jsou ryze českého původu.
Společnost vznikla v roce 1991 jako rodinná firma otce a synů Fonhauserových v pronajatých prostorách pekárny Dobřany. Následně se výroba přesunula do vlastních prostor na náměstí. Současný provoz je vybaven moderními technologiemi. Struktura výrobků se rozvíjí od původních několika druhů až po současný stav, kdy firma zajišťuje veškerý pekařský a částečně i cukrářský sortiment.

 

Vladimíra Nováková
tisková mluvčí SZIF

Národní značku kvality KLASA uděluje mimořádně kvalitním potravinářským a zemědělským výrobkům ministr zemědělství od roku 2003. Administraci značky provádí Státní zemědělský intervenční fond. Národní značku kvality získává výrobce na tři roky. Logo KLASA slouží spotřebitelům k lepší orientaci na trhu při rozeznání výjimečně kvalitních produktů v porovnání s běžně dostupnými potravinami. V současnosti mohou spotřebitelé nalézt značku KLASA na obalech celkem 973 produktů od 226 českých a moravských výrobců. Další informace a kompletní seznam všech oceněných produktů jsou dostupné na stránkách www.eklasa.cz.

Zdroj: SZIF