Bezpečnost potravin

Kečupy se značkou kvality KLASA uspěly

Vydáno: 27. 1. 2016
Autor: SZIF

Informace SZIF o výrobcích oceněných značkou kvality KLASA.

Kečupy s označením Klasa prokázaly svou kvalitu v nezávislém testu, který proběhl ve spolupráci s Potravinářskou komorou a Světem potravin. V testu bylo prověřeno 12 různých druhů kečupů, z toho dva s označením KLASA – Otma Gurmán Extra kečup a Kand Tomato ketchup sladký. Oba dva kečupy, na jejichž obalu naleznete logo KLASA, se umístily na horních příčkách – prvním a třetím místě.

Vynikají nízkým až průměrným obsahem soli, vysokým obsahem rajčatové sušiny a neobsahují žádné přídatné látky. S výsledky testu se můžete seznámit v měsíčníku Svět potravin 01/2016.

Oceněné výrobky KLASA jsou pravidelně po jejich udělení kontrolovány ze strany dozorových orgánů Státní veterinární správy (SVS) a Státní zemědělské a potravinářské inspekce (SZPI). Výsledky z těchto kontrol jsou zasílány na Odbor administrace podpory kvalitních potravin a v případě, že některý výrobek s označením KLASA nevyhoví parametrům daných legislativou, ihned tyto nedostatky řešíme a může dojít až k odebrání značky danému výrobku. Nezávislé testování je jednou z dalších možností, jak ověřit kvalitu oceněných potravin vedle běžných kontrol dozorových orgánů.

SZIF – Odbor administrace podpory kvalitních potravin
www.eklasa.cz

Zdroj:  Státní zemědělský intervenční fond