Bezpečnost potravin

Jak se staví START-UP?

Vydáno: 19. 11. 2019
Autor: EIT Food Hub ČR

Akci pořádá Evropský inovační a technologický institut v oblasti potravin.

Přemýšlíte nad vlastním podnikáním a nevíte kde začít? Chtěli byste najít nápad a vystavět vlastní start-up? Myslíte si, že váš nápad je skvělý, ale ještě jste o něm nikomu pořádně neřekli? A v neposlední řadě – chcete své budoucí podnikání spojit s jídlem?   

Přijďte 27. 11. 2019 na speciální akci, kterou pro vás připravil EIT Food Hub.  
KDE: Podnikatelské a inovační centrum hl. města Prahy, Jungmannova 35/29, Praha  
REGISTRACE je zdarma – registrujte se ZDE  

Pro koho je akce určena?

●  pro zvědavce, kteří chtějí vědět, jak se staví start-up
●  pro snílky, kteří by chtěli podnikat
●  pro vizionáře, kteří mají nápad a neví kde začít
●  pro start-up, který chce zpětnou vazbu

Nemusíte mít vlastní nápad! Připravili jsme pro vás akci tak, abyste mohli potkat svůj nový tým, najít problém, který chcete řešit a pak už je jenom krok k nápadu, jak problém vyřešit. 

Přesto vám není jasné, jak vypadá inovace v potravinářství a zemědělství? Zde je pár tipů:  

UDRŽITELNOST: Vadí vám plastová brčka nebo plastové nákupní tašky, bojíte se, že naše planeta se s tolika plasty nevyrovná? –  v EIT Food Hubu jsme měli startup Saaczech – alternativa plastových tašek splňující kritéria cirkulární ekonomiky.

ZDRAVÉ POTRAVINY: Máte speciální požadavky na stravování, alergie nebo jenom vám něco nechutná? – v EIT Food Hubu jsme měli startup Terraz – těstoviny budoucnosti z cvrčků plné proteinů, železa a aminokyselin.

SDÍLENÍ INFORMACÍ: Chtěli byste vědět, jestli jsou vajíčka z chovu, kde slepice netrpí? Nebo kde je jídlo zdarma? – v EIT Food Hubu jsme měli startup Sousedova zahrada – tržiště, kde si můžete koupit nebo nabídnout přebytky čerstvého ovoce a zeleninu ze sousedovy zahrady.

TRANSPARENTNOST: Je pro vás důležité, kdo je vývozce potravin? Jestli je koktejl cuba-libre namíchán z pravého rumu? Jestli jsou slevy opravdu slevy? – v EIT Food Hubu jsme také měli nápad od Milieu, společnosti MECHSOFT s.r.o. – nástroj na inteligentní systém sběru dat pro maximalizování výnosu rostlin.

CIRKULÁRNÍ EKONOMIKA: Vadí vám, že restaurace vyhazují jídlo, když by se s ním dalo naložit jinak? Chtěli byste, aby restaurace nakupovaly na farmářských trzích? – v EIT Food Hubu jsme takový nápad neměli, ale může být třeba VÁŠ!

 

PROGRAM

8:30 – 9:00   REGISTRACE  

9:00 – 9:10   PŘEDSTAVENÍ EIT FOOD HUB v České Republice  

9:10 – 9:30   VYTVOŘENÍ TÝMŮ, PRAVIDLA DNE
Na začátku Vás sestavíme do týmů a určíme pravidla dne. Každý z vás bude součástí jednoho týmu, není třeba se bát, že budete na práci sami. 

9:30 – 11:15   VÝBĚR TÉMATU, PREZENTACE NA TÉMA JAK SE STAVÍ START-UP
Představení jednotlivých témat, které pokrývá EIT Food Hub. Prezentace na téma jak identifikovat problém a co je důležité při přípravě idey. Nebojte se! Povedou Vás zkušení mentoři.  

11:15 – 12:15   SKUPINOVÁ PRÁCE S MENTORY
Cílem je najít společný problém a navrhnout možná řešení. 

12:15 – 13:15   OBĚD S INVESTORY A ZÁSTUPCI INKUBÁTORŮ  

13:15 – 16:15   SKUPINOVÁ PRÁCE
Týmová práce na projektu – cílem je najít a definovat možná řešení problému a návrh start-upu, včetně obchodního modelu. 

16:15 – 16:30   DISKUZE A OBČERSTVENÍ
Shrnutí týmové spolupráce a hodnocení získaných zkušeností. 

16:30 – 17:40   PREZENTACE – SHOW TIME!
Na závěr si vzájemně odprezentujeme týmovou práci a mentoři Vám dají zpětnou vazbu k vzniklým projektům.  

17:40 – 18:00   ZAKONČENÍ A NETWORKING 

 

Těšíme se na Vás!
EITFood Hub ČR  

VŠCHT Praha působí v ČR od r. 2018 jako EIT Food Hub a zapojila se tak do realizace aktivit Evropského inovačního a technologického institutu v oblasti potravin (EIT Food), které jsou zaměřené na propojování akademického a průmyslového sektoru, přenos znalostí a podporu inovací v podnikání.