Bezpečnost potravin

Interaktivní brožura Informačního centra bezpečnosti potravin

Vydáno: 12. 1. 2021
Autor: ICBP MZe

Seznamte se s aktivitami ICBP přehledně v interaktivním letáku.

Informační centrum bezpečnosti potravin (ICBP) Ministerstva zemědělství připravilo první interaktivní publikaci. Jedná se o brožuru, která uživatele přehledně seznamuje se všemi aktivitami informačního centra.

Interaktivní brožura funguje jako rozcestník, který odkazuje čtenáře dále na jednotlivé aktivity informačního centra, například na webové stránky (bezpecnostpotravin.cz, viscojis.cz, viscojis.cz/teens),  internetové aplikace (slovník Bezpečnost potravin A-Z), přehled vydaných publikací či demonstrační videa představující vzdělávací programy informačního centra.

Čtenáři v interaktivní publikaci najdou informace týkající se informačního centra samotného, seznam různorodých aktivit určených široké veřejnosti, ale také informace určené odborným uživatelům (aktuální zprávy z Evropského úřadu bezpečnosti potravin, hlášení ze Systému rychlého varování pro potraviny a krmiva). V přehledu vydaných publikací jsou volně ke stažení publikace a výukové materiály v elektronické formě vydané informačním centrem a související tematické publikace Ministerstva zemědělství. 

Cílem této interaktivní formy publikace je především zjednodušit uživatelům přístup k informacím, představit různorodé aktivity Informačního centra bezpečnosti potravin, které jsou nabízeny široké veřejnosti zdarma, a zvýšit tak celkové povědomí spotřebitelů v problematice bezpečnosti potravin a zdravé výživy.

 

 

Informační centrum bezpečnosti potravin Ministerstva zemědělství, 11. 1. 2021