Bezpečnost potravin

Inspekce zjistila prodej doplňků stravy s nepovolenou látkou na podporu erekce

Vydáno: 7. 8. 2017
Autor: SZPI

Tisková zpráva SZPI ze dne 4. 8. 2017.

Státní zemědělská a potravinářská inspekce (SZPI) odebrala prostřednictvím webové stránky http://www.uspechmuze.cz/ šarži doplňku stravy MAXXES, který obsahoval nepovolenou látku sildenafil.

Sildenafil se používá k léčbě erektilní disfunkce. Tato látka je povolena k použití pouze v léčivech a přípravky obsahující sildenafil může dávkovat pouze lékař vzhledem k možným nežádoucím účinkům.

Laboratorní analýza prokázala přítomnost sildenafilu u následující šarže výrobku:  MAXXES, datum použitelnosti 10/2018, a to v koncentraci 48,4 mg / 1 tableta.

Prodejcem výrobků byla společnost MahoNet, s.r.o., Holečkova 49/789, 15000 Praha a distributorem pro ČR byla společnost IPEX – PRAHA s.r.o., Dominova 2463/15, Praha 13.

Při došetřování u dodavatele inspektoři zjistili, že byl výrobek distribuován i do jiných členských zemí EU a SZPI tak vložila informaci o zjištění do evropského systému rychlého varování RASSF.

Inspekce neprodleně přistoupila k nařízení stažení doplňků stravy z tržní sítě a s kontrolovanou osobou zahájí správní řízení o uložení pokuty.

Zpracoval: Mgr. Pavel Kopřiva – tiskový mluvčí, tel.: +420 542 426 633

Zdroj: SZPI