Bezpečnost potravin

Inspekce uzavřela hernu a restauraci pro závažné hygienické nedostatky

Vydáno: 6. 2. 2015
Autor: SZPI

Tisková zpráva SZPI ze dne 6. 2. 2015.

Inspektoři Státní zemědělské a potravinářské inspekce (SZPI) při kontrole herny Club Bonver Quantanamo (kontrolovaná osoba MOREA INVEST s.r.o.) na Okružní ul. č. 5 v Jihlavě na místě uložili zákaz užívání prostor, protože zde zjistili několikanásobné porušení hygienických předpisů. V provozovně se kromě výherních automatů, rulety a kulečníkových stolů nacházel i bar s nabídkou rozlévaných nápojů, pochutin a panini. Za barovým pultem, kde se připravovaly nápoje a pokrmy, inspektoři zjistili množství myšího trusu. Ten se nacházel i ve skladu potravin, na chodbách a v šatně zaměstnanců, část zázemí zapáchala myšinou. Provozovatel také nezajistil dostatečný, pravidelný úklid a odvoz odpadu.
Dále SZPI uložila zákaz užívání prostor v provozovně Čínská restaurace Fu Hao (kontrolovaná osoba HUANG HE EURO s.r.o.) Masarykova 662, Praha– západ. Při kontrole zde SZPI zjistila myší trus a moč v prostorách kuchyně, ve skladu potravin a přímo v krabicích s potravinami. V kuchyni inspektoři zároveň zjistili další nedostatky, zejména mastnotou, prachem a zbytky potravin znečištěná zařízení.
Oběma provozovatelům SZPI nařídila, aby odstranili zjištěné nedostatky a zahájí s nimi správní řízení ve věci uložení pokuty. Inspekce zákaz užívání prostor uvolní, pokud provozovatelé prokážou, že byl závadný stav odstraněn.
Zpracoval: Pavel Kopřiva, tiskový mluvčí, tel.: +420 542 426 633  

Zdroj:  SZPI