Bezpečnost potravin

ICBP realizovalo Den zdraví na ZŠ v Uhlířských Janovicích

Vydáno: 26. 9. 2013
Autor: ICBP

Den zdraví v Uhlířských Janovicích se konal 24. září 2013.

Informační centrum bezpečnosti potravin realizovalo Den zdraví na základní škole v Uhlířských Janovicích.

Ve spolupráci se ZŠ Uhlířské Janovice zorganizovalo Informační centrum bezpečnosti potravin  Ministerstva zemědělství v úterý 24. září  2013  dvě dvouhodinové přednášky na téma bezpečnost potravin.  V průběhu dvou přednášek,  které vedli MUDr. Jolana Rambousková, CSc. z 3. Lékařské fakulty Univerzity Karlovy v Praze a Olaf Deutsch z Úřadu pro potraviny Ministerstva zemědělství, byly žákům druhého stupně ZŠ představeny internetové stránky pro mládež www.viscojis.cz/teens a aktivity Informačního centra bezpečnosti potravin pro odbornou veřejnost a pro spotřebitele.

Lektoři dále hovořili o závadných potravinách v supermarketech, o metodách zajištění bezpečnosti potravin praktikovaných v ČR, ale také o nemocech souvisejících s nesprávným stravováním a o jejich prevenci.

Informační centrum bezpečnosti potravin zajistilo i promo stánek s tištěným materiálem. Pro děti prvního stupně ZŠ byly ve školní jídelně připraveny dvě hudební představení o zdravé výživě a školním mléku, realizované uměleckou dvojicí Vanda a Standa.