Bezpečnost potravin

Hravě žij zdravě 2017 – Nový vzhled kurzu a návraty pedagogů

Vydáno: 8. 3. 2018
Autor: PK ČR

Tisková zpráva PK ČR ze dne 8. 3. 2018.

Čtvrt roku věnovalo více než 3500 žáků z celé České republiky svůj čas, aby zjistili, jak snadné je žít zdravě. Do jedenáctého ročníku internetového vzdělávacího kurzu Hravě žij zdravě se zapojilo 1777 dívek a téměř stejný počet chlapců pátých tříd základních škol. Celkově kurz úspěšně dokončilo 1186 žáků a žákyň. Nejúspěšnějším třídním kolektivem, tj. tím s nejvyšším počtem bodů na žáka, se stala 5. A ze ZŠ Komňa z Bojkovic.

V pěti lekcích, které dostaly v tomto roce zasloužený nový kabát, se zájemci o kurz opět učili zásady správné výživy a zdravého životního stylu. V páté lekci se rozebírá problematika významu soli a cukru v jídelníčku, nakupování potravin, jejich správné skladování a neplýtvání s nimi.

Do kurzu bylo registrováno 268 pátých tříd. Přihlásilo se 346 učitelů. Sbíraná data opět ukázala, že nejvíce žáků se registruje z malých měst a obcí. Z krajských měst a Prahy se přihlásilo 651 žáků. Nejvíce tříd se registrovalo z Jihomoravského kraje, nejméně naopak z kraje Libereckého. „Letos jsme zaznamenali návraty pedagogů. Těch, co před lety s páťáky kurz již absolvovali, se s letošní třídou páťáků opět vrátili. Velmi to pro nás znamená,“ konstatuje Eva Říhová, projektová manažerka. Pořadatele naopak nepříjemně zaskočilo, že ve dvou krajích letošní ročník nemá své vítěze. Přihlášené kolektivy páťáků totiž nedokončily kurz nebo nesplnily soutěžní pravidla, čímž nemohly být do výsledkové listiny zařazeny.

Během března a dubna budou vítězným pátým třídám z každého kraje, které splnily podmínky kurzu, rozvezeny a předány diplomy a ceny našich partnerů Potravinářské komory ČR a společnosti Hamé. Odborným garantem je sdružení STOB.

Z11-Tiskova_informace-20180307.pdf [174.81 KB]

Z11-20180305_140704.jpg [81.86 KB]

Zdroj: PK ČR