Bezpečnost potravin

Hraniční výrobky na vnitřním trhu EU – odborný diskuzní seminář

Vydáno: 16. 3. 2017
Autor: FMV VŠE

Odborný seminář se uskuteční dne 7. dubna v Praze v hotelu Olšanka.

Dne 7. dubna 2017 proběhne v hotelu Olšanka v Praze diskusní seminář k tématu problematiky vzájemného rozlišování kategorií léčivých přípravků, potravin a doplňků stravy, kosmetických přípravků a zdravotnických prostředků (tzv. hraniční výrobky). Jedná se vůbec o první specializovanou odbornou akci k tomuto významnému tématu současného trhu, zejména reklamy, označování a uvádění velké části výrobků tzv. lékárenského sortimentu a zdravé výživy.  

Zástupci akademické obce si pozvali také zahraniční hosty, aby s nimi otevřeně diskutovali problémy současné sporně legální praxe, efektivity dozorové činnosti v dané oblasti a také otázky odpovědnosti různých subjektů za porušování práva. Modelovány, rozebírány a diskutovány budou mnohé příklady.

Diskusní seminář pořádá Katedra podnikového a evropského práva Fakulty mezinárodních vztahu VŠE v Praze. Diskusní témata budou prezentována v českém jazyce. Pozvánku na akci si můžete stáhnout zde. Více informací na http://www.borderlineproducts.info/.

Akce je připravena pro formát efektivní diskuse mezi účastníky, hosty, zástupci státní správy a vědeckými pracovníky a je proto omezená počtem účastníků.