Bezpečnost potravin

Farmářské slavnosti v Radonicích u Prahy

Vydáno: 14. 5. 2012
Autor: Olaf Deutsch

Farmářské slavnosti pro rodiny s dětmi se budou konat na farmě rodiny Němcových v Radonicích u Prahy dne 19. 5. 2012.

Informační centrum bezpečnosti potravin Ministerstva zemědělství Vás zve v sobotu 19. května 2012 na Farmářské slavnosti, které se konají na Němcově farmě v Radonicích  u Prahy.  V promostánku  Informačního centra bezpečnosti potravin naleznete nejen spoustu zajímavých informací o potravinách,  ale také zde můžete soutěžit o užitečné ceny pro děti i dospělé.  ICBP rovněž pro děti připravilo se skupinou Vanda a Standa dvě představení  „Přijede k nám návštěva“, která jsou určena především mladším dětem. První představení začíná v 10.45 hodin a druhé v 14.30 hodin přímo u stánku Ministerstva zemědělství.  

Doprovodný program:
10.45 Vanda a Standa „Přijede k nám návštěva“ – hudebně naučné
          vystoupení pro děti
11.30 Zumba – tanec pro celou rodinu
13.00 Drum Circle – bubnování pro celou rodinu
14.00 Workshop pro celou rodinu na téma „Jak být kamarádem svého
          dítěte“
14.30 Vanda a Standa „Přijede k nám návštěva“– hudebně naučné
          vystoupení pro děti
15.00  Vystoupení kapely Rangers (Plavci)

 

Farmářské slavnosti pro rodiny s dětmi 2012 (2,8 MB) – Informační brožura MZe o farmách, trzích, zemědělských organizacích a regionálních potravinách.

VSTUP ZDARMA
Pejskům vstup povolen s košíkem a na vodítku

 
Co jsou to Farmářské slavnosti
?

Farmářské slavnosti jsou projektem založeným na poznávání života na venkově, který zahrnuje sérii celodenních akcí pro rodiny s dětmi na vybraných farmách České republiky. Pořádá je Ministerstvo zemědělství ve spolupráci s Asociací soukromého zemědělství ČR. Díky tomuto projektu může veřejnost poznat život na rodinných farmách a děti se na nich mohou formou hry seznámit s tradičním českým zemědělstvím a národním bohatstvím. Farmářské slavnosti navíc zvyšují zájem lidí o kvalitní potraviny domácí produkce a podporují české zemědělce. Jsou tak jednou z možností, jak zatraktivnit venkov a rozšířit škálu poskytovaných služeb.

Další informace: zde
Fotografie z podobné akce z roku 2011:  zde

###DIVIDE_MORE_CONTENT###

Němcova farma Radonice
Rod Němců je starým selským rodem s historií písemně doloženou až do r. 1621, kdy se narodil nejstarší známý předek Mikuláš Němec. V obci Radonice je rodina usazena od 70. let 19. století. Otec současného majitele farmy Miloslav Němec po komunistickém puči hospodařil soukromě jako jeden z posledních sedláků v okolí až do r. 1958. Na rodinnou tradici navázali současní majitelé farmy Stanislav a Hana Němcovi, oba zemědělští inženýři, kteří hospodaří od r. 1990.