Bezpečnost potravin

Farmářské slavnosti v Chlumečku u Křemže 28. 4. 2012

Vydáno: 25. 4. 2012
Autor:

Farmářské slavnosti pro rodiny s dětmi se budou konat na rodinné farmě rodiny Bůžkových v Chlumečku u Křemže dne 28. 4. 2012.

Informační centrum bezpečnosti potravin Ministerstva zemědělství Vás zve v sobotu 28. dubna 2012 na Farmářské slavnosti, které se konají na farmě rodiny Bůžkových v Chlumečku u Křemže.  V promostánku  Informačního centra bezpečnosti potravin naleznete nejen spoustu zajímavých informací o potravinách,  ale také zde můžete soutěžit o užitečné ceny pro děti i dospělé.  ICBP rovněž pro děti připravilo se skupinou Vanda a Standa dvě představení  „Přijede k nám návštěva, která jsou určena především mladším dětem. První představení začíná v 10.15 hodin a druhé v 15.00 hodin přímo u stánku Ministerstva zemědělství.  

Doprovodný program:
10.15 Vanda a Standa „Přijede k nám návštěva“ hudebně zábavný  
           program pro děti
11.00 Slavnostní zahájení za účasti ministra zemědělství Petra Bendla a
            majitele farmy Stanislava Bůžka
11.30 Zumba – tanec pro celou rodinu
13.00 Workshop pro celou rodinu na téma „Jak být kamarádem svého
           dítěte“
14.00 Drum Circle – bubnování pro celou rodinu
15.00 Vanda a Standa „Přijede k nám návštěva“ – hudebně zábavný
           program pro děti

VSTUP ZDARMA

Farmářské slavnosti pro rodiny s dětmi v Chlumečku u Křemže – plakát s programem (784 kB)

Farmářské slavnosti pro rodiny s dětmi 2012“ (2,8 MB) – Informační brožura MZe o farmách, trzích, zemědělských organizacích a regionálních potravinách.

Co jsou to Farmářské slavnosti?
Farmářské slavnosti jsou projektem založeným na poznávání života na venkově, který zahrnuje sérii celodenních akcí pro rodiny s dětmi na vybraných farmách České republiky. Pořádá je Ministerstvo zemědělství ve spolupráci s Asociací soukromého zemědělství ČR. Díky tomuto projektu může veřejnost poznat život na rodinných farmách a děti se na nich mohou formou hry seznámit s tradičním českým zemědělstvím a národním bohatstvím. Farmářské slavnosti navíc zvyšují zájem lidí o kvalitní potraviny domácí produkce a podporují české zemědělce. Jsou tak jednou z možností, jak zatraktivnit venkov a rozšířit škálu poskytovaných služeb.

Další informace: zde

Fotografie z podobné akce z roku 2011:  zde

###DIVIDE_MORE_CONTENT###


Farma Chlumeček u Křemže

Na rodinné farmě v Chlumečku u Křemže sedlačí rod Bůžkových již od 15. století. Kolektivizace ale hospodaření přerušila a Bůžkovi se k němu mohli vrátit až po opětovném získání usedlosti v restituci.  V současnosti se specializují na výrobu mléka, v nové stáji vybavené dojicím robotem je 75 červenostrakatých dojnic. Tři sta hektarů půdy je tak využíváno především pro výrobu krmiv – 100 ha tvoří travní porosty, na orné půdě jsou pěstovány olejniny a obilniny. Moderní stroje umožňují také vykonávat služby pro okolní zemědělce. Farmu nedávno převzal syn Stanislav, ale do práce je plně zapojena celá rodina.