Bezpečnost potravin

Farmářská slavnost 6. září na Vysočině

Vydáno: 2. 9. 2014
Autor: MZe

Farmářská slavnost pro rodiny s dětmi se uskuteční na farmě rodiny Němcovy v Netíně v sobotu 6. září.


 

 

 

 

 

Farma rodiny Němcovy

Farma byla založena v roce 1990. Začala hospodařit na dvaceti hektarech půdy s dvanácti kusy skotu. Již příští rok ale rozvoj farmy dovolil přistavět nový kravín a dnes Farma rodiny Němcovy hospodaří na sto padesáti hektarech zemědělské půdy a její stáje pojmou sedmdesát kusů těch nejlepších dojnic.

Farma se řadí do prvních míst mezi obdobnými podniky i proto, že se nachází v ekologicky nejčistší oblasti České republiky – Českomoravské vrchovině. Právem bývá tato krajina zvaná české Skotsko. Její neuvěřitelná rozmanitost, podhorský charakter, řídké osídlení a panenská příroda dávají ty nejlepší podmínky pro chov skotu.

Mléko z Vysočiny je proto stále častěji vyhledávaným artiklem zdravé výživy. Jen z Němcovy farmy jej ročně proudí přes čtyři sta tisíc litrů, aby obohatilo náš stůl o poctivou stravu českého venkova.

 

 

 

Součástí programu je prohlídka  farmy a života na farmě, ukázka zemědělských strojů, farmářský trh s regionálními prodejci – možnost zakoupení kvalitních produktů z regionu – více viz plakát.

Po celou dobu akce můžete navštívit promostánek Ministerstva zemědělství kde naleznete spoustu zajímavých informací, publikací a také zde můžete soutěžit o užitečné ceny pro děti i dospělé.

Kontakt:
Farma Němec

František Němec
Netín 110
594 44 Radostín nad Oslavou

tel.: 603 838 627
e-mail: info@farmanemcova.cz
www.farmanemcova.cz

Zdroj:  Ministerstvo zemědělství