Bezpečnost potravin

Farmářská slavnost 16. srpna 2014 na kozí farmě Nový Dvůr

Vydáno: 11. 8. 2014
Autor: MZe

Třetí farmářská slavnost letošního ročníku se bude konat v sobotu 16. srpna na kozí farmě Nový Dvůr v okrese Česlá Lípa.

Ministerstvo zemědělství Vás zve v sobotu 16. srpna 2014 od 10.00 hodin na celodenní program farmářské slavnosti, která se koná na kozí farmě Nový Dvůr, Sosnová 83, okr. Česká Lípa.

Nový Dvůr se nachází na hranici katastrálního území obce Zahrádky a obce Sosnová u České Lípy. Sám statek má více než dvěstěletou historii. Je postaven do půdorysu čtverce a má dvě nádvoří propojená průjezdem. Ke statku patří altán „Josefská vyhlídka“ vystavěná patrně za Kouniců k plánované návštěvě císaře Františka Josefa.

Historie kozí farmy je však velmi mladá a začíná seznámením se s dlouholetou chovatelkou paní Eliškou Horynovou, (prom. matematik) a jejím manželem, inženýrem ekonomie, Jaroslavem Horynou v Lužických horách. Setkání bylo natolik šťastné, že ovlivnilo plány manželů Krejzových při rekonstrukci statku. Na základech původních staveb postavili kozí farmu. Kolaudace proběhla na velký pátek v roce 2007. Kozí farma má kapacitu ustájení 50 koz a dvou kozlů včetně veškerého příslušenství podle hygienických norem EU.

Manželé Krejzovi se rozhodli statek využívat i jinými způsoby. Vybudovali atelier, výstavní síň a pořádají každoroční letní setkání výtvarníků. Na statku se návštěvníci mohou setkat s díly současných sochařů a malířů.


Zahájení akce je v 10.00 hodin a součástí programu je:

  • Prohlídka kozí farmy
  • Celodenní kulturní zábavný program na podiu
  • Farmářský trh s regionálními prodejci, možnost zakoupení kvalitních produktů z regionu
  • Ochutnávky regionálních potravin a potravin se značkou KLASA
  • Kulinářská show
  • Program pro děti – hry, soutěže, kvízy a mnoho dalšího zaměřeného na farmaření a život na venkově (Výlov rybníčku, Skákání v pytli, Slalom s trakařem a další)
  • Hrací koutek pro děti
  • Malování na obličej
  • Dílničky – Domácí pekařství, Keramická dílna, Výroba šperku
  • Hry pro dospělé – simulátor dojení, lukostřelba, vrh lasem na panáka a jiné

Po celou dobu akce můžete navštívit promostánek Ministerstva zemědělství kde naleznete spoustu zajímavých informací, publikací a také zde můžete soutěžit o užitečné ceny pro děti i dospělé.

Kontakt
Farma Nový Dvůr

PaedDr., Ing. Milena Krejzová
Mgr. Miloslav Krejza, MBA
Sosnová 83
okr. Česká Lípa

tel.: 603 524 144, 603 424 296
e-mail: krejzova@kozisyry.cz
www.kozisyry.cz
GPS: 50.649909,14.515665

Zdroj:  Ministerstvo zemědělství