Bezpečnost potravin

E-kalkulačka pro výpočet příjmu energie, základních živin a cholesterolu

Vydáno: 21. 6. 2004
Autor:

V rámci podpory výrobků řady FLORA byla zpřístupněna e-kalkulačka umožňující spotřebitelům jednoduchým způsobem si spočítat důležité hodnoty u potravin (příjem energie, obsah tuků, sacharidů, bílkovin a cholesterolu), které právě zkonzumovali nebo nakoupili a hodnoty porovnat doporučenými denními dávkami. Snadno tak lze zjistit, zda každý z nás jí přiměřeně či nikoliv

Pomocí e-kalkulačky lze získat přehled o obsahu základních živin a energetické hodnotě jednotlivých potravin. Řada spotřebitelů bude překvapena, kolik tuku, cholesterolu či energie se skrývá v malé svačince nebo v drobnostech, které uzobávají během dne.
Databáze potravin byla vytvořena z informací a údajů výrobců a je pravidelně aktualizována s cílem pokrýt co nejrozsáhlejší sortiment. Záměrem zpřístupnění e-kalkulačky je pomoci spotřebitelům lépe se orientovat v současné široké nabídce potravin, porozumět hodnotám na obalech výrobků a naučit se sestavit nejen chutný, ale i zdravý jídelníček.
Novinkou je deník e-kalkulačky, který umožní zájemcům průběžně sledovat údaje o přijaté potravě a tyto zobrazí do přehledných grafů. Na základě údajů z registrace bude registrovaným uživatelům doporučena optimální váha (BMI index) a doporučený denní příjem, stejně tak jako nabídka jednoduchého redukčního plánu, sestaveného předními odborníky v oblasti výživy. Uživatelé si tento plán mohou porovnávat v čase se skutečně přijatou potravou. Redukční plán zároveň zahrnuje databázi činností (nejen sportovních) a výdejů energie. Osoby, které si přejí dlouhodobě hlídat svůj příjem energie a výživových látek (bílkoviny, sacharidy, tuky a cholesterol), se musí zaregistrobvat. Jedině tak budou vložená data archivována a registrovanému uživateli bude tak umožněno je kdykoliv znovu načíst a kontrolovat, popřípadě měnit.
Program e-kalkulačka je zpřístupněn v rámci informačního portálu pro spotřebitele, který podporuje výrobce produktů řady FLORA.
Více informací na www.flora.cz