Bezpečnost potravin

Doplněk stravy speciálně pro seniory

Vydáno: 22. 1. 2010
Autor:

Výrobek firmy Nestlé Nutrition bude uveden na trh v létě 2010.

Firma Nestlé Nutrition vyvinula doplněk stravy, který bude uspokojovat výživové potřeby seniorů. Výrobek pod názvem Resource® SeniorActiv bude uveden na trh v roce 2010 a to nejprve ve Švýcarsku, následně v ostatních evropských zemích.
Asi 50 % starších osob konzumuje méně bílkovin než se doporučuje, více než 55 % nesplňuje doporučení pro vápník, 90 % má deficit vitaminu D a 30 % má nedostatečný příjem zinku, selenu a vitaminu B12.
Výrobek Resource® SeniorActiv se zaměřuje na tyto i další specifické výživové potřeby starých osob. Výrobek má vysoký obsah energie, aby zamezoval úbytku hmotnosti a podpořil hmotnostní přírůstek u starých osob. Obsahuje Acti-3, speciální kombinaci bílkovin, vitaminu D a vápníku. Obsah vitaminu D a vápníku dosahuje takových hodnot, o kterých se klinicky prokázalo, že snižují riziko pádů (- 19 %) a zlomenin (- 20 %), což jsou hlavní příčiny hospitalizace starých osob.
Mezi další složky výrobku patří Prebio 1, patentovaná vláknina, která podporuje funkci trávicího traktu. Přítomnost n-3 mastných kyselin a velkého množství vitaminů skupiny B (kyselina listová, vitamin B12) podporuje kognitivní (poznávací) funkce, antioxidanty (např. zinek a selen) působí proti oxidačnímu stresu a chronickým zánětlivým procesům, které jsou součástí běžného stárnutí.
Výrobek Resource SeniorActiv je klasifikován jako potravina pro zvláštní lékařské účely (PZLÚ). Více informací o výrobku uvádí firma Nestlé.
 
Zdroj: IFT (zpráva z 18.1.2010)