Bezpečnost potravin

dm drogerie markt informuje o stažení potraviny

Vydáno: 30. 7. 2013
Autor: SZPI

Společnost dm drogerie markt s.r.o. stáhla z prodeje dětskou výživu - bio masozeleninový příkrm babylove, talíř těstoviny se zeleninou.

Společnost dm drogerie markt s.r.o. stáhla z prodeje dětskou výživu – bio masozeleninový příkrm babylove, talíř těstoviny se zeleninou v balení 250 g, označený datem spotřeby do 29. 4. 2014. Prodejce o tom v souladu s příslušnou legislativou inforuje na svých internetových stránkách a v prodejnách. Německý výrobce ve čtyřech baleních uvedené šarže potraviny zjistil kontaminaci cizím předmětem – plastovým střepem.

Podle aktuálního výsledku došetřování případu Státní zemědělskou a potravinářskou inspekcí (SZPI) bylo distribuováno na pobočky dm drogerie markt v České republice 948 kusů potraviny. Z regálů prodejen do zázemí provozovatel stáhnul 803 kusů výživ, spotřebitelé tak mohou mít doma až 145 kusů rizikové potraviny. Toto číslo může být ve skutečnosti nižší, protože prodejce dosud sčítá stažené kusy na pobočkách. SZPI doporučuje spotřebitelům, aby uvedenou šarži potraviny nekonzumovali.

Zpracoval: Mgr. Pavel Kopřiva – tiskový mluvčí, tel.: +420 542 426 633 

Zdroj:  SZPI