Bezpečnost potravin

Děti si na dvoře Národního zemědělského muzea vyzkoušely dojení krávy

Vydáno: 23. 6. 2014
Autor: MZe

Tisková zpráva Ministerstva zemědělství ze dne 23. 6. 2014.

Děti, jejich rodiče i školní třídy si dnes v Národním zemědělském muzeu v Praze užili Den mléka s KLASOU. Zábavný program pro školáky byl zaměřený na podporu zdravého životního stylu. Akci připravilo Ministerstvo zemědělství ve spolupráci se Státním zemědělským intervenčním fondem a Národním zemědělským muzeem.

Den mlékaŽivá kráva byla pro některé děti největší atrakcí na Dni mléka s KLASOU v Národním zemědělském muzeu v Praze. Na akci přichystané Ministerstvem zemědělství si děti zkusily i práci dojiček a na simulátoru dojení krávy předvedly, jak by v ní byly úspěšné.

„Je užitečné, aby se děti se zemědělstvím a se zdravým životním stylem seznamovaly už od útlého věku. Jsou to oblasti, které ovlivňují podstatným způsobem náš život a jeho kvalitu. Zdravé stravovací návyky se musí v dětech dlouhodobě pěstovat, stejně jako respekt k lidem, kteří pracují v zemědělství. Proto vítám každou akci, která školákům ukáže, co všechno práce sedláka obnáší,“ řekl ministr zemědělství Marian Jurečka.

Vstup do Národního zemědělského muzea Den mlékabyl dnes volný. Využili toho rodiče s dětmi i několik školních tříd, pro které byla návštěva v muzeu doplněním výuky. Návštěvníci si mohli prohlédnout expozice muzea, na zkoušku si sestavit ideální zdravou svačinu, nakreslit obrázky na téma mléko a zúčastnit se soutěže o různých druzích mléka.

„Den mléka v Národním zemědělském muzeu považuji za skvělý nápad. Dětem se moc líbil program i soutěže. O muzeu předtím bohužel neslyšely, ale to tahle akce změnila. Paní učitelky a děti by rády muzeum navštívily i příště. Moc se nám líbila komentovaná prohlídka o traktorech,“ řekla Hana Chmatalová, která se do muzea vypravila se svými dětmi.

Mléko a mléčné výrobky na českém trhu patří mezi jídla, která nejčastěji získávají prestižní známku jakosti KLASA. V současnosti ji má 264 mléčných produktů. Celkem označení získalo 1174 produktů od 231 tuzemských výrobců. Značku KLASA uděluje ministr zemědělství od roku 2003, dostanou ji jen ty nejkvalitnější potravinářské a zemědělské výrobky.

Hynek Jordán
ředitel Odboru komunikace MZe

Zdroj:  Ministerstvo zemědělství