Bezpečnost potravin

Den zdraví v Horních Počernicích

Vydáno: 12. 10. 2012
Autor: ICBP MZe

Den zdraví proběhne 15. 10. 2012 na Chvalském zámku.

Den zdraví v Horních Počernicích proběhne 15. října 2012.

Po celý den bude na zámku otevřen infostánek Informačního centra bezpečnosti potravin MZe, kde budou zdarma k dispozici tematické publikace a přítomný odborník bude zodpovídat dotazy. Po celý den zde také budou probíhat soutěže o tematické ceny (pexesa, svačinové krabičky, tašky…).

V 9.00 a 10.30 hodin se uskuteční dvě zábavná výuková představení: „Přijede k nám návštěva“ umělecké dvojice Vanda a Standa, která jsou určena mladším dětem (MŠ a 1. a 2. třídy ZŠ).

Od 16 hodin ve velkém sále zámku proběhnou dvě přednášky pro veřejnost na témata:

Bezpečnost potravin v ČR: Přednášející Olaf Deutsch z Informačního centra bezpečnosti potravin Ministerstva zemědělství ČR vysvětlí fungování informačního centra a představí jeho služby pro spotřebitele. V přednášce představí webové aplikace a vysvětlí, jak je možné získat informace o riziku z potravin.  Součástí přednášky je i seznámení se s výukovým programem „Výživa ve výchově ke zdraví“.

Prevence onemocnění z potravin: Přednášející MUDr. Jolana Rambousková, CSc. z 3. lékařské fakulty UK bude informovat o nejnovějších výživových doporučeních, dále jak se vyvarovat nákaz a otrav z potravin a o možnostech prevence. Diskuse na téma zdravá výživa bude otevřená všem  zájemcům.

Zdroj: Chvalský zámek

Pozvánka