Bezpečnost potravin

Česko-polská diskuze o potravinách pokračuje

Vydáno: 14. 5. 2013
Autor: MZe

Tisková zpráva MZe ze dne 13. 5. 2013.

Ministr zemědělství Petr Bendl dnes společně s delegací premiéra Petra Nečase navštívil Polskou republiku. Cílem návštěvy byly mezivládní konzultace mezi oběma státy jak na úrovni premiérů, tak na úrovni jednotlivých ministrů. Při setkání se svým polským protějškem Stanisławem Kalembou se ministr Bendl mohl blíže věnovat již otevřeným tématům, jako je Společná zemědělská politika EU nebo bezpečnost a kvalita potravin.

Česká republika a Polsko spolu musí komunikovat, aby vše, co se nás vzájemně týká, bezvadně fungovalo, ať už jde o kvalitu a bezpečnost potravin, či budoucí podobu Společné zemědělské politiky EU. Hledáme prostor ke vzájemné podpoře v tématech, která jsou pro naše země prioritní,“ řekl Petr Bendl. Při návštěvě české delegace ve Varšavě ministři řešili vedle bezpečnosti a kvality potravin a Společné zemědělské politiky (SZP) také budoucí podobu tabákové směrnice.

Ministři se také domluvili na pracovním jednání dozorových orgánů obou států na začátku června, které bude probíhat v Polsku. Jednali také o společné prezentaci zemí V4 na potravinářském veletrhu v Poznani.

Jsem rád, že můžeme pokračovat v diskuzi, kterou jsme otevřeli před týdnem v Praze. Dnes se nám podařilo domluvit termín setkání našich a polských dozorových orgánů na začátek června,“ dodal ministr Bendl.

Jan Žáček
tiskový mluvčí Ministerstva zemědělství

Zdroj:  MZe