Bezpečnost potravin

ČESKÁ CHUŤOVKA 2013: vyhlášení výsledků

Vydáno: 18. 10. 2013
Autor: MZe, Mgr. Bodoková

Vyhlášení výsledků jubilejního 5. ročníku soutěže o značku Dobrý tuzemský potravinářský výrobek.

Ve čtvrtek 17. října 2013 se konalo v Rytířském sále Senátu Parlamentu ČR slavnostní předávání cen soutěže poctivých českých potravinářů, jejímž mottem je: „Česká chuťovka – značka, která si na nic nehraje.

Na slavnostním vyhlášení výsledků jubilejního 5. ročníku soutěže o značku Dobrý tuzemský potravinářský výrobek si z rukou místopředsedkyně Senátu paní Miluše Horské převzalo plakety a diplomy opravňující pyšnit se značkou Česká chuťovka a Dětská chuťovka celkem 54 výrobců, kteří uspěli se 127 výrobky. Historicky prvním titulem Rytíř české chuti byl dekorován držitel Českých chuťovek ze všech dosavadních ročníků pan František Janíček, spolumajitel uzenářské firmy ze Židlochovic.

Oproti loňskému ročníku se počet výrobců zapojených do soutěže Česká chuťovka zvýšil o více než 60 % a stejný nárůst zaznamenal i počet oceněných výrobků.  Obě hodnotitelské komise, jak ta pod odbornou garancí Výzkumného ústavu potravinářského Praha, která uděluje značku Česká chuťovka, tak i dětská porota udělující značku Dětská chuťovka, měly podle slov svých členů letos opět těžší úlohu, protože kvalita i chuťové vlastnosti hodnocených výrobků se ve všech kategoriích oproti loňsku znatelně zlepšily. Dobrou zprávou pro zákazníky je, že čeští výrobci potravin se v náročné konkurenci na trhu zaměřují stále více na kvalitu a hlavně vynikající chuť svých výrobků.

 

 

 

 

 
Jak shodně potvrdili výrobci, kteří opakovaně letos značku Česká chuťovka pro své výrobky získali – např. paní Jiřina Volková z trutnovské pražírny kávy VOLKAFE, obchodní ředitel Uzenin Beta pan Jiří Souček nebo pan David Jurásek, majitel firmy Davídkovo koření – soutěž českým výrobcům pomáhá v uplatnění jejich kvalitních výrobků na trhu. 

Zákazníci se budou moci po 6. Listopadu setkat s řadou výrobků oceněných značkou Česká chuťovka 2013 nebo Dětská chuťovka 2013 mimo jiné ve spotřebitelské soutěži obchodního řetězce SPAR ČOS, který je jedním z generálních partnerů soutěže.

Více informací: www.ceskachutovka.cz