Bezpečnost potravin

Biosummit 2011

Vydáno: 11. 11. 2011
Autor: berankova1

Akce pro odborníky, politiky i zástupce médií proběhne v prostorách Parlamentu Poslanecké sněmovny ČR a na půdě České zemědělské univerzity v Praze.

Prestižní konferenci Biosummit 2011 zaměřenou na ekologické zemědělství a prodej biopotravin v České republice a dalších zemích budou hostit 15. listopadu exkluzivní prostory Parlamentu Poslanecké sněmovny ČR. Cílem letošní konference je propojit klíčové osobnosti z oblasti politiky, obchodu, zemědělských a zájmových organizací a poukázat na důležitost vzájemné spolupráce při podpoře ekologického zemědělství a produkce biopotravin ve společné zemědělské politice EU. V duchu stěžejní myšlenky „Potřebují ČR a EU skutečně biopotraviny?“ budou diskutovat významné osobnosti z ČR i ze zahraničí. Dalšími tématy budou například poznatky z květnové celosvětové konference ke kvalitě biopotravin FQH 2011, úloha marketingu biopotravin či ochrana spotřebitele a kvalita a udržitelnost ekologického zemědělství a produkce biopotravin.

Začátku Biosummitu 2011 bude předcházet tisková konference, která se uskuteční 15. 11. 2011 mezi 10:30 a 11:30 v tiskovém středisku Poslanecké sněmovny Parlamentu ČR, Sněmovní 4, Praha 1 – Malá Strana. Pro účast zástupců médií na TK je nezbytná registrace, a to do 11. 11. na kontaktním e-mailu: duskova@s-m-art.com. Nutnou podmínkou pro vstup do Poslanecké sněmovny je předložení občanského průkazu!

Tiskové konference se zúčastní:
Bořivoj Šarapatka (předseda podvýboru pro ŽP a předseda ČTPEZ)
Johannes Gutmann (ředitel firmy Sonnentor – ČR a Rakousko)
Jana Hajšlová (VŠCHT Praha)
Ctirad Hemelík (ředitel Felicius o.p.s.)
Carlo Leifert (University of Newcastle)
Miroslav Toman (prezident Potravinářské komory ČR)
Jan Veleba (prezident Agrární komory ČR)

Více informací na http://www.biosummit.eu/ 

Odbornými partnery konference jsou: Bioinstitut, Evropská technologická platforma ekologického zemědělství – TP Organics, IFOAM EU Group, Univerzita Palackého Olomouc, Česká zemědělská univerzita v Praze, Ministerstvo zemědělství ČR, Agrární komora ČR, Potravinářská komora ČR, PRO BIO Svaz ekologických zemědělců.

Dvoudenní 3. mezinárodní vědecká konference ekologického zemědělství se zaměří na prezentaci aktuálních poznatků vědy a výzkumu v oblasti ekologického zemědělství pro region střední a východní Evropy. Proběhne 14. a 15. listopadu 2011 na půdě České zemědělské univerzity v Praze – Suchdole a nahlédne na řadu dílčích oblastí, jež s tímto oborem souvisí.

TZ Biosummit 2011