Bezpečnost potravin

88. ročník veletrhu Grüne Woche, 19. – 28. ledna 2024 

Vydáno: 10. 1. 2024
Autor: www.gruenewoche.de

Veletrh Grüne Woche je jedinečný přední mezinárodní veletrh potravin, zemědělství a zahradnictví. Jeho již 88. ročník se bude letos konat ve dnech 19. – 28. ledna, tradičně na berlínském výstavišti. Vystavovatelé z celého světa představí během deseti dnů širokou škálu produktů. Veletrh Grüne Woche dá prostor i aktuálním společenským otázkám, jako je ochrana klimatu, oběhové hospodářství, zachování zdrojů a udržitelné využívání půdy.

V rámci veletrhu Grüne Woche bude na berlínském výstavišti probíhat Globální fórum pro výživu a zemědělství (GFFA), s mottem pro letošní rok: „Potravinové systémy budoucnosti: Společně pro svět bez hladu“.

Podle současných údajů každý desátý člověk na světě hladoví – více než 2 miliardy lidí si nemohou dovolit zdravou stravu. Přibližně 2 000 mezinárodních hostů z politiky, obchodu, vědy a občanské společnosti se sejde na GFFA, aby si vyměnili nápady a vyvinuli společná řešení pro svět bez hladu. Politickým vrcholem GFFA bude berlínská konference ministrů zemědělství, na kterou spolkový ministr pro výživu a zemědělství Cem Özdemir pozval více než 70 ministrů zemědělství z celého světa. Zúčastní se jí také zástupci mezinárodních organizací, Světové banky a Organizace OSN pro výživu a zemědělství (FAO).

Další informace ke Globálnímu fóru pro výživu a zemědělství 2024 – ZDE

Zdroj: www.gruenewoche.de/en