Bezpečnost potravin

5. květen 2017 – Světový den hygieny rukou

Vydáno: 12. 4. 2017
Autor: SZÚ

Informace SZÚ ke Světovému dni hygieny rukou

Světový den hygieny rukou si připomínáme každý rok 5. května a provází jej kampaň Světové zdravotnické organizace (WHO) s názvem „Zachraň život – umývej si  ruce“, která upozorňuje na význam mytí rukou jako rozhodujícího preventivního opatření proti přenosu mnoha infekčních onemocnění. Podle Světové zdravotnické organizace se až 80 % infekcí šíří špinavýma rukama.

Může se jednat o hepatitidu typu A, salmonelózu, o různá průjmová a respirační onemocnění, jejichž původci se nacházejí a množí na běžně používaných předmětech. Mezi ně patří například madla nákupních košíků, držadla v hromadných dopravních prostředcích, kliky u dveří, mince, bankovky a platební karty, tlačítka zvonků a výtahů, mobilní telefony, počítačové klávesnice a myši, vodovodní baterie a další. Zkrátka jsou všude kolem nás a tak mýdlo a voda doslova chrání naše zdraví.  Akce, které se konají v rámci této kampaně, připomínají jak důležité je mít osvojenou správnou techniku mytí rukou. Ta se týká nejen zdravotníků, ale nás všech.

Více informací v našem dokumentu. Více informací v našem dokumentu. 

Soutěž kterou při příležitosti blížícího se Světového dne hygieny rukou připravil Státní zdravotní ústav Soutěž kterou při příležitosti blížícího se Světového dne hygieny rukou připravil Státní zdravotní ústav

Zdroj: SZÚ