Bezpečnost potravin

13. Globální summit o regulační vědě (GSRS23)

Vydáno: 20. 6. 2023
Autor: KM EFSA

Kdy: 27.-28. 9. 2023
Kde: hybridně (Parma, Itálie + on-line)

Globální summit o regulační vědě (GSRS) je každoroční mezinárodní konference, na které se diskutuje o inovativních technologiích a partnerstvích, jejichž cílem je zlepšit převod základních vědeckých poznatků do regulačních aplikací v celosvětovém kontextu. Konference poskytuje vědcům z vládních, průmyslových a akademických výzkumných komunit příležitost objektivně posoudit užitečnost nových technologií (jako jsou nanotechnologie, zobrazování, -omika pro translační vědu, personalizovaná medicína, bezpečnost lékařských výrobků a bezpečnost potravin) pro řešení otázek regulačního výzkumu a diskutovat o nejlepším způsobu, jak tyto technologie převést do reálných aplikací.

13. globální summit o regulační vědě (GSRS23) se bude konat ve dnech 27.-28. září 2023 v italské Parmě. Jeho spolupořadateli jsou Evropský úřad pro bezpečnost potravin (EFSA) a Globální koalice pro výzkum v oblasti regulační vědy (GCRSR). Tématem letošního globálního summitu jsou „Nové technologie pro bezpečnost potravin a léčiv“.

Dne 26. září odpoledne se budou konat dva paralelní satelitní workshopy. Jejich tématem budou přístupy k novým metodikám přístupu (NAM) pro nanomateriály a současnost a budoucnost umělé inteligence, pro otevřenou vědu a transparentnost v regulační vědě. Online registrační nástroj vám umožní přihlásit se na jeden z workshopů a na konferenci GSRS.

Cíle akce:

  • Zapojit se do celosvětové komunity hodnotitelů regulačních rizik.
  • Diskutovat o novém vývoji v oblasti vznikajících technologií a jejich použitelnosti pro hodnocení regulačních rizik.

Fyzická účast je omezena na maximálně 150 účastníků, zatímco počet online účastníků je neomezený.

On-line registrace je možná do 1. července 2023, 10.00 hod.

Zasedání se bude konat v prostorách EFSA v italské Parmě a online.

Další logistické podrobnosti sdělíme vybraným účastníkům pro osobní účast, jakmile bude jejich registrace potvrzena. Účastníkům online bude odkaz pro připojení k setkání sdělen několik dní před akcí.

Akce bude probíhat v angličtině. Tlumočení nebude zajištěno.

Účast je bezplatná. Osobní účastníci si musí hradit cestovní náklady a náklady na ubytování, pokud je EFSA nevyzve.

Zdroj: EFSA