Bezpečnost potravin

Zdroje informací o konopí

Vydáno: 9. 3. 2009
Autor:

Odkazy na zdroje informací lze najít na stránkách Konopářského svazu. Příručka „Konopí, šance pro zemědělství a průmysl“ je k dostání v knihovně ÚZEI.

Protože se množí dotazy, jak konopí seté pěstovat a čím se hlavně dá sklízet v tuzemských podmínkách, doporučujeme k nastudování všem zájemcům o pěstování a sklizeň konopí setého odbornou brožuru:
 Ing. Václav Sladký, CSc. a kol.: " KONOPÍ, ŠANCE PRO ZEMĚDĚLSTVÍ A PRŮMYSL"- k dostání v knihovně ÚZEI na Praze 2, Slezská 7 .
Dále upozorňujeme na třídílný seriál o této plodině, který v roce 2007 vycházel na pokračování v zemědělském měsíčníku AGRO pod názvem
Konopí jako alternativa pro zemědělství i průmysl ČR“,  (viz webové stránky Konopářského svazu ČR, složka INFOMATERIÁLY K TISKU – je ve formátu pdf a je možné si ho stáhnout a vytisknout) .
Úplnou novinkou je „Metodika pro praxi“ s názvem "Nové technologické postupy sklizně technického konopí". Autorem je Ing. Roman Honzík z VÚRV Chomutov. Metodika je též k dispozici ke stažení a k tisku na webových stránkách KS ČR.
Ve složce FILMY A VIDEA jsou zařazeny videodokumenty MZeČR o pěstování, zpracování  a využití  konopí setého v ČR.
Další informace jsou k dispozici např. v článku „Z tisku r. 2008“.

Konopářský svaz České republiky