Bezpečnost potravin

Vláda o protipovodňové ochraně

Vydáno: 10. 4. 2003
Autor:

4 mld. Kč bude v nejbližších dvou letech stát zlepšení protipovodňové ochrany v zastavěných územích. MZe odbahnění rybníků a vodních nádrží.

PRAHA (Radiožurnál) – Čtyři miliardy korun bude v nejbližších dvou letech stát zlepšení protipovodňové ochrany v zastavěných územích. Budovat se mají hlavně protipovodňové bariéry a další zábrany. Předpokládá to vládou schválený program prevence před povodněmi.
Budovat se mají hlavně protipovodňové bariéry a další zábrany. Předpokládá to vládou schválený program prevence před povodněmi.

Podle mluvčí kabinetu Anny Stárkové by v roce 2005 by měly být města a obce chráněny před padesátiletou vodou, zatímco dnes se spíše ubrání dvacetileté povodni. Stát chce také rozšířit plochu záplavových území podél významných vodních toků. Stárková také zdůraznila, že novým podpůrným programem je i ministerstvem zemědělství nově založený program odbahnění rybníků a vodních nádrží.

Žádnou konkrétní sumu nestanovila vláda jako pomoc záplavami nejpostiženější pražské čtvrti – Karlínu. Z celkových přibližně 73 miliard korun, na které se odhadují škody způsobené loňskými povodněmi připadá 10 miliard právě na Prahu 8. Ministři souhlasili s celkovým projektem obnovy této městské části.

Peníze podle ministryně školství Petry Buzkové pak získá Karlín z různých programů nápravy škod po povodních, ovšem na základě podrobných projektů zpracovaných zastupitelstvem městské části a pražským magistrátem.

Milan Kopp, Aleš Heřmánek

e-mail: info@iceu.cz ;
http://www.evropska-unie.cz ;

ICEU-EkoList, 8. 4. 2003