Bezpečnost potravin

Ústecko rozdělilo 187 milionů od EU na povodňové škody

Vydáno: 27. 4. 2003
Autor:

FS, T: 15. 5. 03. Přidělení dotací z FS EU se týká obcí, kterým dosud nebyly uhrazeny dokončené, nebo zajištěné sanační a stavební práce při likvidaci povodňových škod. ŽP

Zatím 183 milionů korun přidělených Ministerstvem financí z rezervy Fondu solidarity Evropské unie (FS EU) rozdělil k dnešku obcím postiženým loňskou povodní Ústecký kraj. Jeho hejtman Jiří Šulc dnes ČIA řekl, že o zbývajících 220 milionů z celkových 405 milionů korun pro region se mohou povodní postižené obce hlásit v rámci druhé etapy do 15. května.
Z dosud uvolněné částky obdrží nejvíce radnice ve Hřensku, a to téměř 89 milionů. Dále získá z FS EU například 13 milionů korun město Roudnice nad Labem a obec Dobříň na Litoměřicku 11,5 milionu. Hejtman Šulc míní, že peníze z FS EU jsou poslední, které mohou severočeské obce získat na likvidaci loňských povodňových škod získat.

Přidělení dotací z FS EU se týká obcí, kterým dosud nebyly uhrazeny dokončené, nebo zajištěné sanační a stavební práce při likvidaci povodňových škod na základě účetních a dalších prokazatelných dokladů datovaných k 18. prosinci 2002. Podle Šulce je pro kraj určených 405 milionů korun na kontě Ministerstva financí, kam Ústecký kraj posílá na základě dohody veškeré podklady z obcí k proúčtování.
(ČIA)

e-mail: info@iceu.cz ;
http://www.evropska-unie.cz ;

ICEU-EkoList, 25. 4. 2003