Bezpečnost potravin

Úspěch moravských a českých vín v Paříži

Vydáno: 14. 4. 2009
Autor: berankova1

Moravská a česká vína si z prestižní pařížské výstavy přivezla 45 medailí.

V Paříži se na přelomu února a března konala již po patnácté prestižní mezinárodní soutěž Vinalies Internationales, na které se sešli znalci vín z celého světa. Moravská a česká vína se opět výrazně prosadila a v konečném součtu získala 9 zlatých a 36 stříbrných medailí.
Celkem 18 komisí složených z předních světových enologů, odborných novinářů a významných sommeliérů hodnotilo po celý týden 3 032 vzorků vín z celého světa, mezi nimi i 114 zástupců z České republiky.
V procentuální úspěšnosti se moravská a česká vína zařadila mezi první pětici zemí z celé výstavy. Více zlatých medailí obdržely jen velmoci Francie, Španělsko, Portugalsko, Švýcarsko, Itálie a Kanada.
Vinalies Internationales je součástí seriálu VinoFedu (Fédération Mondiale des Grands Concours Internationaux de Vins et Spiriteux). Detaily o dalších akcích FinoFedu a návod na vyplnění přihlášek v češtině naleznete na www.e-sommelier.cz v rubrice Mezinárodní soutěže.
Obecně jsou informace pro vinaře o zahraničních soutěžích podporovaných Vinařským fondem zveřejňovány na webových stránkách www.vinazmoravy.cz a www.vinazcech.cz v sekci Aktuality – pro odborníky.
Oficiální výsledky soutěže jsou zveřejněny na http://www.vinalies-internationales.com/en/.

Potravinářský zpravodaj, X, 2009, č.3, s.22
Další čísla Potravinářského zpravodaje