Bezpečnost potravin

Tisková zpráva Státní zemědělské a potravinářské inspekce 15. 3. 2006

Vydáno: 15. 3. 2006
Autor:

Potravinářská inspekce varuje před užíváním dalšího doplňku stravy pro sportovce . Zpráva tiskové mluvčí RNDr. D. Kolejkové

Státní zemědělská a potravinářská inspekce (SZPI) našla v dalším doplňku stravy zakázané anabolické steroidy. V preparátu MULTIPOWER MUSCLE PROFESSIONAL WHEY ULTRAFILTRATED WHEY PROTEIN (jahodová příchuť, DP 26.03.2007) inspekce prokázala nandrolon, testosteron a dehydroepiandrosteron (DHEA). Tento výrobek je do České republiky distribuován pražskou společností USAS, spol.s r.o. z Německa (HALEKO Hanseatisches Lebensmittel Kontor GmbH&Co., Hamburg).

SZPI dovozci okamžitě zakázala další distribuci tohoto preparátu a nařídila jeho stažení od všech odběratelů. Distributor je rovněž povinen inspekci informovat o počtu stažených kusů tohoto výrobku a o tom, jak s kontaminovanou potravinou dále naloží.

Inspekce varuje všechny uživatele tohoto preparátu před jeho konzumací. Distributor  nesmí přípravek uvádět do oběhu do té doby, než předloží prokazatelnou dokumentaci o nezávadnosti dalších šarží.

Hlášení o nálezu kontaminovaného doplňku stravy pro sportovce zaslala Státní zemědělská a potravinářská inspekce do celoevropského Systému rychleho varování pro potraviny a  krmiva (RASFF).

Více informací:   TZ-Doplnky_stravy_pro_sportovce.pdf [pdf ; 142815 bytů]