Bezpečnost potravin

Tisková zpráva Státní veterinární správy ČR 10. 8. 2006

Vydáno: 10. 8. 2006
Autor:

Po prázdninách odčervit a odblešit ! Zpráva tiskového mluvčího Ing. J. Dubna

STÁTNÍ VETERINÁRNÍ SPRÁVA ČESKÉ REPUBLIKY
Slezská 7, 120 56 Praha 2, tel. tiskový mluvčí: 227 010 154, fax: 227 010 190,
 
Trochu zkušenější chovatelé dobře vědí, že domácí zvířata, která dlela povětšině celé léto na chalupě či chatě anebo i v exotičtějším prostředí, je dobře před návratem do „civilizace“ odčervit a samozřejmě zbavit i všech vnějších parazitů, zejména blech. Je ale vhodné na toto, zejména při příležitosti končících prázdnin, upozornit i ty, kdo si s končícím létem chtějí do města vzít koťátko, či pejska.
 
Pro ty, kdo si pořídili v létě štěně či kotě a myslejí to s jejich chovem vážně je důležité si uvědomit, že kromě zmíněného odčervení je třeba nové „mazlíčky“ nechat očkovat proti vzteklině. Pro psy je to povinné bez výjimky a to od stáří tří měsíců a poté každým rokem. U koček to sice nutné podle zákona není, jedině při vydání „cestovního“ pasu pro malá zvířata, ale určitě je vhodné očkování proti vzteklině doporučit.
 
Každopádně je na místě uvést, že vozit si z cest, ať už po Čechách či po cizině zvířata jako suvenýr, nelze doporučit. Ať už by šlo o štěně, kotě, anebo želvičku. Zvíře jako suvenýr není vhodné!
Josef Duben, tisk. mluvčí SVS ČR
 
Další informace z oblasti Státní veterinární správy lze získat na internetových stránkách SVS ČR: www.svscr.cz.