Bezpečnost potravin

Tisková zpráva MZe ČR 1. 12. 2006

Vydáno: 3. 12. 2006
Autor:

České vánoce v Bruselu - propagace českých potravin

 
K propagaci našich potravin v zahraničí má přispět akce České vánoce v Bruselu, která se dnes v podvečer uskuteční v budově Stálého zastoupení ČR při Evropské komisi. Představí se česká kuchyně s tradičním vánočním menu a potraviny s národní značkou KLASA. Setkání se zúčastní významné osobnosti diplomatického sboru, zástupci Evropské komise, úřadů sídlících v Bruselu, nevládních organizací a představitelů agrárního sektoru.
Hosté mimo jiné ochutnají českého kapra, který se úspěšně prodává na evropském trhu. Největším odběratelem živých kaprů z ČR je sousední Německo, dále je to Slovensko, Polsko, Rakousko, Francie, Maďarsko a Itálie. V loňském roce se od nás vyvezlo přes 8,2 tisíce tun kaprů, přičemž celková produkce přesáhla 21 tisíc tun.
Podle ministryně zemědělství Mileny Vicenové, která se akce v Bruselu účastní, by české potraviny určitě více mohly zpestřit nabídku na evropském trhu. „Naše potraviny jsou kvalitní, bezpečné a chutné. Je ale také velmi důležité, abychom to mohli připomínat i našim spotřebitelům. Proto se chci i při této příležitosti přimluvit za to, abychom nadále mohli pokračovat v propagaci domácích potravin pod národní značkou Klasa,“ uvedla ministryně Vicenová.
Akci České vánoce v Bruselu pořádá Stálé zastoupení ČR v Bruselu ve spolupráci s Ministerstvem zemědělství ČR, Státním zemědělským intervenčním fondem a Potravinářskou komorou ČR.
 
 
Táňa Králová
tisková mluvčí MZe