Bezpečnost potravin

Startuje podzimní etapa kampaně Ryba domácí

Vydáno: 23. 9. 2010
Autor:

Tisková zpráva MZe ze dne 22.9.2010.

Ministerstvo zemědělství v září zahájí další etapu komunikační kampaně Ryba domácí. Jednou z tradičních podzimních činností v rámci zemědělského roku je výlov rybníků. A právě výlov rybníka je ideálním místem pro nákup čerstvých sladkovodních ryb té nejvyšší kvality.
 
„Chceme lidi motivovat, aby výlov navštívili, a to nejlépe s celou rodinou. Budeme proto využívat rozhlasových spotů a upoutávek na internetu,“ uvádí ředitelka OP Rybářství Renáta Komiková, která dále dodává: „Největší výhodou nákupu ryb přímo na výlovech je jednak záruka stoprocentní čerstvosti a dále dostupnost sezonních druhů ryb, jako je štika nebo candát, které nejsou v průběhu roku v obchodech běžně k dostání.“ 
 
Kompletní seznam výlovů zpracovaný Rybářským sdružením České republiky byl v těchto dnech  zveřejněn na stránkách projektu www.rybadomaci.cz
 
Mimo cílené podpory výlovů se kampaň v podzimní etapě dále zaměří na propagaci konzumace sladkovodních ryb v televizních pořadech o vaření, v tištěných mediích a na internetu. Naplánovány jsou rovněž promo akce a ochutnávky rybích specialit v rámci vybraných městských slavností po celé ČR.
 
Propagační kampaň Ryba domácí je spolufinancována z Evropského rybářského fondu a jejím cílem je podpořit spotřebu sladkovodních ryb a výrobků z nich. Cílem projektu ovšem není pouze navrátit rybím produktům jejich místo v jídelníčku spotřebitelů, ale také podpořit zájem veřejnosti o produkty rybolovu a akvakultury, a tím v dlouhodobé perspektivě ovlivnit spotřebitelské chování lidí a podporovat zdravější životní styl.
 
Tereza M. Dvořáčková
tisková mluvčí MZe

Další informace:

Další etapa kampaně Ryba domácí (letní grilování) (TZ Mze ze dne 3.6.2010)
Průběh kampaně Ryba domácí je hodnocen úspěšně (TZ MZe ze dne 18.5.2010)
Roadshow “Ryba domácí” (akce v rámci Salima 2010, březen 2010)
Kvalita ryb na českých a moravských tocích (publikace MZe, 2009)
Ryba je dobrá, zdravá a domácí (TZ MZe ze dne 21.8.2008)