Bezpečnost potravin

Seznam českých environmentálních technologií a služeb

Vydáno: 7. 3. 2007
Autor: pospisilova

Do databáze na MŽP ČR stačí vyplnit elektronický formulář a ministerstvu ho zaslat

Seznam českých environmentálních technologií a služeb

Ministerstvo životního prostředí připravuje databázi českých environmentálních technologií a služeb. Seznam firem budou státní úředníci používat při prezentaci v zahraničí, především v rozvojových zemích. Do databáze se mohou firmy přihlásit zdarma, podobnosti zjistí na internetových stránkách úřadu www.env.cz.

Seznam sedmnácti dosud přihlášených společností obsahuje ve čtvrtek zprovozněná stránka www.env.cz/Envibase. Zastoupeny jsou firmy nabízející posouzení vlivu projektů na životní prostředí, společnosti zabývající se obnovitelnými zdroji energií, zpracováním odpadů, geologií či projekční činností.

K zapsání do seznamu stačí vyplnit elektronický formulář a ministerstvu ho zaslat s podpisem statutárního zástupce firmy. Kromě prezentace na internetu budou ministerstva a diplomati o firmách informovat na výstavách a veletrzích, případně podnikatelských misích. Seznam úřad nabídne také Evropské komisy a dalším mezinárodním organizacím.

O způsobu nabídek bude ministerstvo životního prostředí firmy informovat jednou ročně. Ze seznamu může být firma vyškrtnuta na vlastní žádost, nebo pokud během jednoho roku neaktualizuje nabídku či skončí s výrobou environmentálních technologií.