Bezpečnost potravin

Ptačí chřipka – AKTUÁLNĚ . Tisková zpráva Státní veterinární správy ČR 30. 3. 2006

Vydáno: 30. 3. 2006
Autor:

S chřipkou pomohou myslivci . Zpráva tiskového mluvčího Ing. J. Dubna . Více informací z oblasti Státní veterinární správy lze získat na internetových stránkách SVS ČR: http://www.svscr.cz. Další informace na http://www.ptaci-chripka.cz/. Své dotazy ohledně ptačí chřipky můžete volat na Zelenou linku 800 100 415 při MZe ČR

STÁTNÍ  VETERINÁRNÍ  SPRÁVA ČESKÉ  REPUBLIKY

Slezská 7, 120 56 Praha 2, tel. tiskový mluvčí: 227 010 154,  fax: 227 010 190,

e-mail: j.duben@svscr.cz; web: http://www.svscr.cz.

 

Včera, 29. 3.,  v odpoledních hodinách uzavřely Státní veterinární správa ČR a Českomoravská myslivecká jednota dohodu o spolupráci v souvislosti s ptačí chřipkou.

 

Tato dohoda v podstatě kodifikuje již dosavadní dobrou spolupráci. Nicméně na základě této uzavřené dohody jsou stanoveny a vyjmenovány podmínky, podle kterých budou myslivci poskytovat orgánům státní veterinární správy neprodleně informace o úhynu volně žijícího, především vodního ptactva, předávat uhynulé kusy k vyšetření. V případě potvrzení nákazy budou myslivci přímo v místech nálezu, popřípadě v ohniscích nákazy spolupracovat s veterináři při plnění mimořádných veterinárních opatření.

 

Podle předsedy ČMMJ Jaroslava Palase je při monitoringu nákaz důležitá úloha myslivců v tom, že myslivci jsou každodenně v terénu, že znají podrobně hnízdiště, výskyt a migraci vodního ptactva a jsou odborně připraveni na úzkou spolupráci s veterináři.

 

Pomoc myslivců je vítaná a podle Milana Maleny, ústředního ředitele SVS ČR aktuální především v tomto období, neboť jarní migrace ptactva je v současné době v plném proudu, lze očekávat, že by měla ustat do konce měsíce května.  

Josef Duben, tisk. mluvčí SVS ČR

 

Další informace z oblasti Státní veterinární správy lze získat na internetových stránkách SVS ČR: www.svscr.cz.