Bezpečnost potravin

PediaLean™ – doplněk stravy speciálně ke snížení hmotnosti dětí

Vydáno: 25. 6. 2003
Autor:

Výrobek firmy Klien-Becker (USA) je vhodný pro děti ve věku 6–16 let. Aktivní složka je rostlinného původu.

Obezita dosahující epidemických rozměrů se nevyskytuje jen u dospělých, nýbrž i u dětí. Podle statistik se počet dětí s nadváhou ve věku 6–11 let za posledních 20 let zdvojnásobil, ve skupině 10–12 let ztrojnásobil. Tím, že se týká více než 10 milionů dětí, patří v USA k nejrozšířenějším nutričním onemocněním u dětí. Jedno dítě ze čtyř váží o 20 % více než je jeho ideální hmotnost.
PediaLean™   je první klinicky testovaný doplněk stravy určený k regulaci hmotnosti dětí a mladistvých, tj. věkové skupině 6–16 let. Dětem ve věku 6–10 let se doporučují dvě kapsle dvakrát denně, 30–60 minut před jídlem. Děti ve věku 11–16 let mají užívat tři kapsle dvakrát denně.
Aktivní složkou PediaLean™ je Pediatropin™, zcela přírodní mikronizovaný vlákninový koncentrát získaný z hlíz rostliny Proteinophallus rivieri. Uvedená hlíza se používá jako potravinářská surovina již tisíce let. Procesem nazvaným mikronizace se z hlíz získává vysokomolekulární bílý prášek, který je účinný při regulaci hmotnosti. Výrobcem je Klein-Becker, Provo, Utah.
Klein-Becker zřídil internetové stránky, na kterých odborníci (pediatři, odborníci na výživu, fizickou aktivitu aj.) radí rodičům v otázkách souvisejících s obezitou dětí. Na základě pohlaví, výšky, hmotnosti a věku zde rodiče mohou získat pro své dítě stravovací plán a plán fyzické aktivity.

www.ift.org