Bezpečnost potravin

Nová řada dětské BIO výživy na českém trhu

Vydáno: 4. 4. 2008
Autor:

Bioprodejny nyní mohou zákazníkům nabídnout jednu z nejvýznamnějších zahraničních značek v oblasti dětské výživy – SUNVAL.

Sunval přichází na český trh prostřednictvím nabídky PRO-BIO ze Starého Města pod Sněžníkem v širokém sortimentu, který obsahuje ucelený výživový program již pro děti od ukončeného 4. měsíce věku. Pod touto značkou naleznou maminky jednak pokračovací mléka v případě nedostatečného kojení, a dále pak kaše, ovocné příkrmy, zeleninové a masové příkrmy, nápoje, keksy a menu pro větší děti.
 
Na všech produktech je uveden přesný návod k použití a informace o vhodnosti zařazení do dětského jídelníčku. S příchodem Sunvalu se nezvyšuje nabídka dětské bio výživy pouze kvantitativně. Tato výživa neobsahuje cukr, sůl, ochucovadla, konzervační látky ani umělá pojiva. Většina výrobků Sunval vedle kritérií ekologického zemědělství splňuje také přísná kritéria biodynamického zemědělství a jsou certifikovány značkou Demeter.  Sunval nabízí maminkám pro jejich děti tu nejvyšší kvalitu.
 
Sunval při výrobě využívá především suroviny z regionálních zdrojů, takže se vyhýbá nadměrnému dovozu a šetří tak životní prostředí.
 
Jak uvedla Ranata Juřicová, marketingová manažerka obchodní společnosti PRO-BIO, cílem uvedení Sunvalu na český trh je především rozšíření nabídky kvalitní dětské bio výživy ve specializovaných bioprodejnách. Ostatní značky dětské výživy nabízejí v biokvalitě buď jen omezený sortiment, nebo se jejich distribuce zaměřuje na jiné prodejní kanály, než jsou bioprodejny, které tak mohou jen těžko konkurovat.
 
Sortiment Sunvalu zahrnuje více než 40 výrobků – ovocné a zeleninové příkrmy (s masem i bez masa) pro děti od ukončeného 4. měsíce, menu pro děti od ukončeného 6., 8., 10. a 12. měsíce, obilné kaše, kozí mléko v prášku pro děti ohrožené alergií na mléko kravské. Maminky, které preferují pro své děti biovýživu, tak v bioprodejnách najdou kompletní a přehledný výživový program.
 
Zdroj: Bio obchod, březen 2008