Bezpečnost potravin

Nizozemský chléb se zdravotními účinky

Vydáno: 23. 2. 2003
Autor:

Chléb s obsahem inulinu Frutafit má prokazatelně příznivé účinky na trávicí ústrojí a tuto skutečnost je možno podle příslušných nizozemských organizací uvádět na obalu výrobku.

Chléb s obsahem inulinu Frutafit má prokazatelně příznivé zdravotní účinky na trávicí ústrojí a tuto skutečnost je možno podle příslušných nizozemských organizací uvádět na obalu výrobku.
Chléb a chlebové výrobky řady Vitaalbrood Flora nizozemské pekárny Bakkerij Veenhuis, které obsahují inulinový preparát Frutafit dodávaný společností Sensus, získaly souhlas týmu nizozemských expertů k uvádění tvrzení o příznivých zdravotních účincích. Podle vyjádření odborníků existují dostatečné vědecké důkazy pro tvrzení, že konzumace tří krajíčků chleba (s minimálně 5 g inulinu Frutafit na 100 g výrobku) podporuje správné složení a vyváženost střevní mikroflóry a funkci střev. Tohoto stavu se docílí selektivní stimulací růstu bifidobakterií a „přátelských“ probiotických mikroorganismů, které se běžně nacházejí ve střevech a v jogurtu. Chléb Vitaalbrood je již třetím výrobkem, u něhož byly vědecky prokázány pozitivní zdravotní účinky v souladu se Sbírkou směrnic pro posuzování zdravotních účinků z roku 1998, která vznikla za podpory Nizozemského ministerstva veřejného zdraví a v současné době je revidována Nizozemským centrem pro výživu. Chléb Vitaalbrood Flora se prodává výhradně prostřednictvím řetězce supermarketů Albert Heijn, který je částí skupiny Ahold, která se zaměřuje na prodej chleba s pozitivními zdravotními účinky. Zdravotní tvrzení, které je zřetelně uvedeno na čelní straně obalu i po stranách, a srozumitelně objasňuje spotřebiteli účinky výrobku, je doplněno ještě podrobnějším letáčkem na zadní straně obalu.
http://www.nutraingredients.com