Bezpečnost potravin

Na povodňovém kontě vlády bylo ke konci roku 2002 91 milionů Kč

Vydáno: 15. 2. 2003
Autor:

SFŽP, opravy obecních kanalizací, ČOV,  možnosti odložit splátky půjček, povodně, ŽP

Téměř 91 milionů korun přišlo k 31. prosinci minulého roku od různých dárců na vládní povodňové konto zřízené během loňských srpnových povodní. Státní fond životního prostředí , který účet spravuje, uvolnil více než 10,5 milionu korun na opravy obecních kanalizací a čistíren odpadních vod poničených velkou vodou. Dalších téměř 60 milionů korun šlo z konta na výstavbu nových nájemních bytů, informovala dnes ČTK mluvčí fondu Lucie Králová.
Celkem 34 povodněmi postižených obcí využilo také možnosti odložit splátky svých půjček u státního fondu o tři roky nad původně sjednanou dobu splatnosti. „Dopad na bilanci fondu činí 10,3 milionu korun,“ uvedla Králová.

I půl roku po katastrofálních povodních se objevují další dárci. Fond nyní podle Králové zpracovává finanční příspěvek Lucemburska, které poukázalo postiženým povodněmi zhruba 15 milionů korun. Polovinu z těchto peněz Lucembursko vyčlenilo na obnovu základní školy ve Štětí u Litoměřic, mateřské školy v Bohušovicích nad Ohří také na Litoměřicku, domovu důchodců v Písku a střední zdravotnické školy v Českých Budějovicích.
(ČTK)  

e-mail: info@iceu.cz ;
http://www.evropska-unie.cz ;

ICEU-EkoList, 13.2.2003 (Mik)