Bezpečnost potravin

Krmivo pro psy stahováno z prodeje kvůli kontaminaci aflatoxiny

Vydáno: 8. 1. 2006
Autor:

Společnost Diamond Pet Food Co, South Karolina stahuje z trhu 19 druhů krmiva pro psy a kočky obchodní značky Diamond Country Value and Professional vzhledem ke zjištěnému obsahu mykotoxinu aflatoxinu. Výrobky byly exportovány do minimálně 29 zemí včetně několika států EU.

Společnost Diamond Pet Food Co, South Karolina stahuje z trhu 19 druhů krmiva pro psy a kočky poté, co bylo oznámeno úmrtí minimálně 23 zvířat a onemocnění 18 dalších spojovaných s konzumací těchto krmiv. Analýza různých druhů krmiva pro domácí zvířata provedená ve výrobních závodech odhalila obsah mykotoxinu aflatoxinu. Inkriminovaná krmiva se prodávají ve 23 státech USA pod obchodní značkou Diamond Country Value and Professional. Podle tiskového sdělení amerického Úřadu pro kontrolu potravin a léčiv (FDA) byly výrobky exportovány minimálně do 29 zemí včetně několika států EU.  Více informací na adrese

http://bookshop.leatherheadfood.com/foodscienceworld/main.asp?sectionid=1&sectionname=Food +Safety+and+Quality  (3.1.06)