Bezpečnost potravin

Kontroly SVS ČR ve spolupráci s celníky na hranicích

Vydáno: 5. 1. 2011
Autor: SVS ČR

Tisková zpráva SVS ČR ze dne 5.1. 2011.

Státní veterinární správa ČR provedla ve spolupráci s Celní správou mimořádné kontroly obchodování na hranicích ČR. Akce proběhla ve dnech 1. – 3. 12. 2010 ve 4 krajích, Libereckém, Královéhradeckém, Pardubickém a Moravskoslezském. Státního veterinárního dozoru se týkaly kontroly surovin a potravin živočišného původu. Všechny dovážené komodity byly v pořádku.

Proběhlo celkem 12 kontrolních akcí na hraničních přechodech v Náchodě, Habarticích, Harrachově, Bruntále, Chotěbuzi a v Mikulovicích. Veterinární inspektoři prověřili zásilky mražených ryb, chlazených ryb, vepřového masa, párků, vajec, jogurtů, sýrů a drůbežího masa. Ve všech případech šlo o zboží polského původu směřující na český trh nebo do jiných států EU. Všechny zásilky byly v pořádku.

Tato společná mimořádná kontrolní akce ve spolupráci s Celní správou ČR se ukázala jako funkční, účinná a splnila účel. Potvrdila, že dovozci plní své povinnosti a ukázala, že možné kontroly mohou dovozci očekávat nejen až v místech určení, ale i kdekoli na území členských států.

Josef Duben, tisk. mluvčí SVS ČR
Další informace z oblasti Státní veterinární správy lze získat na internetových stránkách SVS ČR: www.svscr.cz.