Bezpečnost potravin

„Jídlo z blízka – výhody lokální produkce a spotřeba potravin“

Vydáno: 18. 6. 2006
Autor:

„Jídlo z blízka – výhody lokální produkce a spotřeba potravin“přednese Helen Norberg-Hodge z Velké Británie Přednáška se uskuteční v rámci projektu „Síť informačních center zaměřených na agro-environmentální programy v Jihomoravském kraji a kraji Vysočina“, aktivita 5: Podpora místních iniciativ v oblasti udržitelného rozvoje Přijďte si poslechnout o problému globalizace potravin a

Dovolujeme si vás pozvat na

 

PŘEDNÁŠKU

„Jídlo z blízka – výhody lokální produkce a spotřeba potravin“

 

přednese Helen Norberg-Hodge z Velké Británie

 

Termín: středa, 21.6.2006, 17 hodin

 

Místo konání: aula Fakulty sociálních studií, Joštova 10,  
                        Brno, 3.patro

 

Přednáška se uskuteční v rámci projektu Síť informačních center zaměřených na agro-environmentální programy v Jihomoravském kraji a kraji Vysočina“, aktivita 5: Podpora místních iniciativ v oblasti udržitelného rozvoje

 

Přijďte si poslechnout o problému globalizace potravin a proč jíst „jídlo z blízka“. Helen Norberg-Hodge posluchače seznámí s ekonomickými, sociálními a ekologickými souvislostmi nakupování globálně vs. lokálně vyrobených potravin.

 

Profil Helen Norberg-Hodge: Helena Norberg-Hodge je švédská myslitelka, učitelka a aktivistka, kritizující současný model ekonomického rozvoje, zejména jeho vliv na tradiční společnosti a lokální kultury. Byla první cizinkou, která našla svůj druhý domov v Himalájské provincii Ladakh. Zde strávila 30 let, naučila se místnímu jazyku a pomáhala lidem pochopit skrytá rizika modernizačních tendencí s jejich destruktivními účinky zejména na kulturu. Mezitím v Evropě vedla  kampaň  proti vstupu Norska do Evropské unie. Je spoluředitelkou evropské části Mezinárodního fóra o globalizaci (International Forum on Globalization) a rovněž zakladatelkou a ředitelkou Mezinárodní společnosti pro ekologii a kulturu (International Society for Ecology and Culture). Za práci v Ladakhu obdržela v roce 1986 cenu známou jako Alternativní Nobelova cena – Right Livelihood Award. V české republice vyšla její kniha „Dávné budoucnosti“.

 

Přednáška bude tlumočena do češtiny.

 

Přednáška je organizována ve spolupráci s Katedrou environmentálních studii Fakulty sociálních studií Masarykovy univerzity, Brno.

EPOS Spolek poradců v ekologickém zemědělství ČR, Kotlářská 51, 602 00 Brno

Tel./fax:549213563,  e-mail: epos@eposcr.cz

 

 

Pozvánka : Prednaska_Helen_Norberg-Hodge[1].doc