Bezpečnost potravin

IFSA: Mezinárodní aliance pro bezpečnost krmiv

Vydáno: 9. 9. 2005
Autor:

IFSA (International Feed Safety Alliance ) zahájila oficiálně svoji činnost 1. září 2005 vydáním normy pro přísady do krmiv a pravidel certifikace.

IFSA (International Feed Safety Alliance ) zahájila oficiálně svoji činnost dne 1. září 2005, a to vydáním IFIS (IFSA Feed Ingredients Standard, normy pro přísady do krmiv) a pravidel certifikace (IFSA Rules of Certification).

Cílem IFSA je přispět k zajištění bezpečnosti přísad pro krmiva, což napomůže chránit zdraví zvířat a následně i lidí, kteří konzumují živočišné produkty z masa, ryb, mléka a vajec. Od 1. ledna 2006 výrobci krmiv mohou požadovat certifikaci podle IFIS.

 

IFSA je společný projekt iniciovaný:

* AIC (Agricultural Industries Confederation, V. Británie),

* FEFAC (European Feed Manufacturers Federation),

* OVOCOM VZW (Belgie),

* PDV (Productschap Diervoeder, Nizozemí),

* QS (Qualität und Sicherheit GmbH, Německo).

 

Uvedené organizace spojily své zkušenosti do jednoho programu, který bude fungovat na celém světě s jedním souborem standardů. ISIS zajistí společnostem vyrábějícím přísady do krmiv, že budou prověřovány podle jednoho standardu, čímž se zamezí duplikaci, ke které dochází při používání více standardů. Dojde rovněž k úsporám nákladů.

 

IFSA bude mít svoji vlastní internetovou stránku (www.ifsa-info.net). Než dojde k jejímu spuštění, lze nalézt IFIS a IFSA pravidla certifikace na internetových stránkách příslušných organizací:

OVOCOM

AIC

PDV

QS

FEFAC

BEMEFA

 

Příloha 1: IFSA_IFIS [pdf ; 360948 bytů]

Příloha 2: IFSA_pravidla certifikace [pdf ; 518649 bytů]

Příloha 3: IFSA_organizační struktura [pdf ; 114144 bytů]

 

CIAA  prostřednictvím PKČR