Bezpečnost potravin

ICPC-NanoNet: výzkumný projekt EU

Vydáno: 30. 11. 2009
Autor:

V rámci projektu se uskuteční online workshopy (2.,8., 15.12.2009) k problematice čištění vody. Bezplatná registrace.

ICPC-NanoNet je výzkumný projekt podporovaný Evropskou komisí prostřednictvím 7. rámcového programu V&V v EU. Jde o čtyřletý projekt, který byl zahájen 1.6.2008. Partneři projektu pocházejí z EU, Číny, Indie a Ruska. Cílem projektu je zprostředkovat širší přístup k publikovanému výzkumu v oblasti nanovědy a podpořit spolupráci mezi vědci v EU a ostatních zemích zapojených do projektu (International Cooperation Partner Countries, ICPC). Toho se dosáhne volným přístupem do elektronického archivu publikací z oblasti nanovědy (Nano Archive) a nástroji usnadňujícími propojení mezi vědci v různých regionech světa. Projekt ICPC-NanoNet koordinuje the Institute of Nanotechnology (kontaktní osobou je Lesley Tobin: lesley.tobin@nano.org.uk).
 
V rámci projektu ICPC-NanoNet se uskuteční série tří online workshopů uspořádaných pod názvem “Nanotechnology for Water Purification” (Nanotechnologie pro čištění vody) a to v termínu: 2.12. / 8.12. / 15.12. 2009. Program workshopů.
Počet registrací na každou akci je omezen (25 prvních registrací). Účastníci online workshopu musí být registrovanými členy ICPC-NanoNet. Zaregistrovat se lze zde (min. sedm dní před konáním akce).
 
Zdroj: nanoforum.org special newsletter