Bezpečnost potravin

FSIS schválil nový test na E. coli O157:H7

Vydáno: 11. 11. 2005
Autor:

Úřad pro bezpečnost a kontrolu potravin při americkém ministerstvu zemědělství (FSIS) schválil nový systém společnosti Dupot Qualicon pro detekci Escherichia coli O157:H7 v syrovém hovězím mase.

Úřad pro bezpečnost a kontrolu potravin při americkém ministerstvu zemědělství (FSIS)  schválil nový systém společnosti Dupot Qualicon s názvem Bax® pro rychlou detekci Escherichia coli O157:H7 v syrovém hovězím mase. FSIS bude používat rychlý test Bax® k počátečnímu vytřídění pro všechny vzorky syrového hovězího masa. Všechny vzorky označené tímto testem jako pozitivní budou podrobeny další analýze k potvrzení výsledků. FSIS předpokládá, že nové testovací protokoly sníží počet vzorků chybně označených v počátečních fázích testování jako pozitivní a současně zredukuje počet dní, po které musí negativní vzorky syrového masa čekat na výsledky analýzy. Systém se v současné době používá k detekci Salmonella a Listeria monocytogenes. Více informací na adrese

http://bookshop.leatherheadfood.com/foodscienceworld/main.asp?sectionid=1&sectionname=Food+Safety+and+Quality (26/10/05)