Bezpečnost potravin

Food Detective™: osobní test nesnášenlivosti potravin

Vydáno: 28. 1. 2010
Autor:

Domácí testovací souprava na stanovení nesnášenlivosti běžně konzumovaných potravin.

Poprvé na světě byl uveden na trh ve Velké Británii osobní test, pomocí kterého se dá zjistit nesnášenlivost potravin. Během 40 minut dává testovací souprava Food Detective™ odpověď na to, zda došlo k negativní reakci na potravinu. Test dokáže stanovit reakci na 59 běžně konzumovaných potravin.
Více informací o testu, včetně instruktážního videa, je k dispozici na www.food-detective.com.
 
Zdroj: Allergy UK
 

Allergy UK je národní zdravotní charita, která byla zřízena na pomoc osobám s alergií, potravinovou intolerancí a přecitlivělostí na chemické látky.

Allergy UK získává informace od Úřadu pro bezpečnost potravin ve Velké Británii (FSA), ze kterých se vytváří strukturovaný přehled výrobků, na které je spotřebitel, který trpí nesnášenlivostí potravin, speciálně upozorňován. Jde o výrobky stahované z trhu, výrobky, které by osoby s potravinovou alergií neměly konzumovat aj.
 
Průběžně aktualizované informace o intoleranci potravin lze sledovat na portálu ICBP v kategorii “Alergeny” (Potravinářství > Rizikové faktory > Alergeny). Více informací o jednotlivých potravinových alergenech je v A-Z slovníku pro spotřebitele pod písmenem